>

Žákovská repre na MS na Tchaj-wanu

Radka Sitarová, 22.08. 2022 Aktuality

V srpnu odjel nejmladší tým české reprezentace na Mistrovství světa na Tchaj-wan. Na soupisku žákovské reprezentace se dostali taktéž dva blanenští borci, Lukáš Hanák a Martin Fajmon. Na světovém šampionátu skončil český tým na 9. místě.

Úvod turnaje se pro český tým nesl zejména v duchu sbírání cenných zkušeností. V úvodních zápasech podlehli Češi USA 0:24, Korei 0:14, Japonsku 0:15 a Dominikánské republice 2:17.

První vítězství si připsala česká repre proti Itálií, kdy Češi zvládli lépe koncovku zápasu a vyhrávají 11:6. 

Poté následovala těsná prohra s Panamou, kdy ve vyrovnaném utkání sahali na konci zápasu ještě po vyrovnání, což se nakonec nezdařilo a Česko podléhá 4:2.

Poslední zápas na MS proti JAR zvládli kluci vítězně 6:0 a končí na 9. místě.

"Do posledního zápasu jsme nasazeni jako domácí. Důvěru startovat dostává Daniel Dobeš, který si celý zápas vedl velmi dominantně, za celý zápas povolil pouze čtyři úspěšné odpaly a připsal si complete game shut-out. Za šest směn nepovolil žádnou metu zdarma a připsal si šest strike-outů. Celá zahajovací sestava: Adam Šťastný - CF, Robin Míka - LF, Václav Novák - 1B, Martin Fajmon - RF, David Jílek - 3B, Daniel Dobeš - P, Alex Veselý - SS, Denis Ondroušek - C, Marek Ovesný - 2B.
Jihoafrická republika sice na turnaji nevyhrála žádný zápas, nicméně nadhazovače měla velmi kvalitní a nechtěla nechat kůži v posledním zápase zadarmo. Náš útok se rozjížděl pomalu, když jsme první směnu skončili bez bodu. Ve druhé směně odpálil, jako první pálkař, Dan Dobeš singl do pravého pole. Na přehoz obrany, po odpalu Denise Ondrouška, Dan doběhl pro náš první bod a Denis se posouvá až na třetí metu. Ovšem dva strike-outy ukončily naši snahu.
V dohrávce třetí směny jsme konečně dostali nadhazovače soupeře pod konzistentnější tlak. Vše začal Robin Míka doublem do pravého pole, Vašek Novák vybojoval metu zdarma, Martin Fajmon stáhl singlem do levého pole Robina pro druhý bod zápasu a posunul Vaška na třetí metu. David Jílek zařídil sebeobětovacím odpalem do vnějšího pole náš další bod. Dan Dobeš odpálil ránu středem hřiště a stáhl Martina Fajmona pro čtvrtý bod. Ve čtvrté směně získal první metu Robin Míka na singl do středního pole a postupně ukradl druhou i třetí metu. Následný strike-out a ground-out však ukončil naši čtvrtou pálku
V dohrávce páté směny se na první metu dostal David Jílek na čtyři špatné nadhozy. Dan Dobeš odpálil single do pravého pole, na který nakonec David Jílek doběhl pro pátý bod zápasu. Šestý bod zápasu zařídil odpalem do vnitřního pole Robin Míka.
Na začátku šesté směny pak Danovi stačili pouze tři pálkaři k ukončení zápasu a vítězství 6-0 nám zajistilo konečné deváté místo. „Dnešní zápas se velmi vyvedl Danu Dobešovi. Odházel complet game, nepovolil žádný doběh. Sám na pálce zaznamenal tři hity ze tří startů, dva doběhy, dvě ukradené mety a jeden stažený bod. V zápase jsme těžili z bezchybné obrany a výborného nadhazovaní. Snad jen těch bodů mohlo být více. Ale na konci dne se počítá vítězství" řekl k posledním utkání na MS trenér Jan Žlábek.

Děkujeme našim hráčům Martinovi Fajmonovi a Lukášovi Hanákovi za výbornou reprezentaci ČR a blanenského baseballu! 

Starší články