1. Olympia Blansko >
  2. Tým U13 prošel se třemi výhrami kvalifikací na MČR

Tým U13 prošel se třemi výhrami kvalifikací na MČR

Radka Sitarová, 08.09. 2022 Aktuality

O víkendu 3. - 4.9.2022 se v areálu U Hrocha konala kvalifikace na MČR U13. Zúčastnilo se jí osm týmů rozdělených do dvou skupin. Postupový klíč byl jednoduchý. Vítězové skupin rovnou postupují, o zbylá dvě místa sehrají play off zápas křížem 2. se 3., týmy na 4. místech nepostupují. Olympia Blansko poráží pod vedením trenéra Máry Novotného za pomoci asistenta Radka Hanáka, ve skupině Miners Kladno, Arrows Ostrava i Tempo Praha a postupuje tak přímo z prvního místa ve skupině.

Kvalifikaci jsme odehráli v této sestavě: Filip Altrichter, Radek Doležel, Martin Fajmon, Lukáš Hanák, Michal Kavan, Vojta Klein, Tadeáš Klimeš, Matyáš Klodner, Honza Novotný, Petr Pavliš, David Sitar a Dominik Štěpánek

Pro začátek musím zmínit jeden fakt, a to, že jsou v našem týmu pouze tři třináctiletí hráči, sedm dvanáctiletých a dva dokonce jedenáctiletí.

V prvním zápase náš tým nastoupil proti Miners Kladno. Zápas je vyrovnaný, vedení si s Miners dvakrát vyměníme a nakonec udržíme těsné vítězství 4:3. Zápas výborně odházel Maty Klodner a dokončil Lukec Hanák. Naše hra v obraně je vynikající, ale pálka je trápení.

Lukin Hanák, Olympia Blansko vs. Miners Kladno

Ve druhém zápase v sobotu nás čekají Arrows Ostrava. Protože limity nadhozů jsou neúprosné, v rychlém sledu se na nadhazovacím kopci vystřídal David Sitar a Martin Fajmon. Máme odehranou pouze 1 směnu a jeden aut, vedeme 2:1 a na kopec míří náš třetí nadhazovač, kterým je Honza Novotný. Ten vydrží na kopci do konce zápasu, povolí už jen 2 hity a zahraje 4 strikeouty. Protože se ve 4. a 5. směně probudí i naše pálky (už bylo načase), přidáme 2+2 body a vítězíme 6:1. Platí to, co v 1. zápase. Obrana funguje výborně, ale hoříme na pálce. Kvalifikaci jsme rozehráli zatím dobře (výsledkově), ale víme, že není konec.

Honza Novotný, Olympia Blansko vs. Arrows Ostrava

V neděli nás čeká Tempo Praha, které, tak jako my, vyhrálo oba svoje sobotní zápasy. Takže souboj o 1. místo v naší skupině a jasný postup. Na kopci startuje David Sitar. Zápas je vyrovnaný, po 1. směně 0:0. Ve 2. směně po drobném zaváhání obrany, soupeř 2x skóruje (0:2). Do 5. směny se skóre nemění a dominují obrany. V 5. směně snižujeme na 1:2. V 6. směně naše obrana udrží soupeře bez doběhu, i když v jednu chvíli jsou obsazené všechny mety. V dohrávce 6. směny, po dvou metách zdarma a jednom trefení, máme všechny mety obsazeny (soupeř už musel stáhnout startéra a na náhradního nadhazovače dopadá tíha okamžiku).

Na pálku přichází Martin Fajmon, který po krátkém souboji prostřeluje vnitřní pole a postupně dobíhají Michal Kavan a Lukec Hanák. Je konec. Otáčíme výsledek a vyhráváme 3:2. Tím postupujeme na MČR mezi 8 nejlepších týmů.

Martin Fajmon - walk-off hit, Olympia Blansko vs. Tempo Praha

Excelentní výkon na kopci předvedl David Sitar (kompletní zápas + vítězství), za podpory výborného výkonu catchera Matyáše Klodnera a téměř bezchybné obrany.

David Sitar a Matyáš Klodner, Olympia Blansko vs. Tempo Praha

Ovšem náš výkon na pálce na celé kvalifikaci je určitě k zamyšlení. Ještě pár takhle vyrovnaných zápasů a přijdu i o ten zbytek vlasů, co mi na hlavě ještě zbyly. :)

Velké díky za pomoc Radkovi Hanákovi a Helči Petrové a samozřejmě rodičům za podporu a fandění.

Mára Novotný, trenér

Starší články