>

A tým v bojích nadstavby o extraligu

Radka Sitarová, 23.09. 2022 Aktuality

Léto plné baseballu skončilo a začíná vrchol sezóny. A tým Olympie má za sebou náročnou porci 25 zápasů nadstavby o EXL a v září jej čekají boje v play-off 1. ligy.

V průběhu letních prázdnin se hráči Olympie utkali s pěti soupeři v nadstavbě v sériích na 5 utkání. Olympii se podařilo zvítězit pouze v jedné z těchto sérií - se Skokany Olomouc, a to poměrem 3:2 na zápasy. Dvě vítězství jsme si připsali proti extraligové Technice Brno, naopak proti dalšímu účastníkovi z EXL Sokolu Hluboká se nám nepodařilo zvítězit ani v jednom utkání, ačkoliv minimálně ve dvou případech k tomu nebylo daleko.

Série s rivaly z 1. ligy Bleskem Jablonec a Kotlářkou Praha jsme shodně ztratili 1:4. To je určitě varování pro následující boje o titul, protože pokud chceme pomýšlet na medailové umístění, musíme tyto týmy porazit více než jednou.

Průběh celé nadstavby z našeho pohledu ovlivnila neustále se měnící sestava, kdy jsme kvůli rodinným, pracovním a dalším povinnostem nehráli dva víkendy po sobě v totožné sestavě. Naši soupeři byli ve všech zápasech na výjimky kompletní. U nás jsme se bohužel nevyhnuli výletům do Jablonce v počtu deseti hráčů.

Pozitivem nadstavby je určitě porce zápasu, kterou každý absolvoval podle svých možností a která nás snad dostatečně připravila na nadcházející vrchol sezóny. Cílem je finále a titul. Uvidíme, na co budou naše výkony stačit. Čtvrtfinále začíná v neděli 11.9. Proti Sabat  Praha odloženým dvojzápasem a finále play-off  je naplánováno na konec září.

Jakub Kostka, asistent trenéra

Foto: Petra Voet

Starší články