>

Tým U9 obsadil na MČR v Blansku 8. místo

Radka Sitarová, 23.09. 2022 Aktuality

Druhý zářijový víkend jsme na Strawberry field pořádali Mistrovství České republiky v kategorii U9, tj. pro hráče do 9 let. Na turnaji se sešlo 18 týmů z celé republiky, které od pátku do neděle bojovaly o titul Mistra republiky. Olympia Blansko skončila na 8. místě.

Slavnostního zahájení se spolu s pořadateli, ředitelem turnaje Ivo Kučerou a technickým komisařem a představitelem vedení ČBA Ondrou Konvalinkou, zúčastnil také starosta města Blanska Jiří Crha, který slavnostním nadhozem oficiálně zahájil bohatě obsazený turnaj. Rovněž zazněla živá hymna v podání talentované Sašky Seďové. 

Náš tým se v základní skupině utkal s Hlubokou, Kladnem a Berounem. Na turnaji jsme patřili mezi nejmladší týmy, pokud jsme nebyli zcela nejmladší, ale i tak jsme věřili v postup mezi první osmičku.

Úvodní zápas s Hlubokou byl v režii silových pálkařů Hluboké a prohráli jsme jej 11:5.

V sobotním programu jsme začali s Berounem a jdeme si pro pohodlné vítězství 13:3. Následně nás čekal souboj s Kladnem o druhé místo v tabulce a přes napínavý průběh utkání si vítězstvím 12:6 bereme druhou příčku ve skupině. Máme splněno!

V nádherném a napínavém čtvrtfinále s Technikou Brno, které rozhodlo pár drobností včetně toho, že nás už před zápasem s Kladnem opustil jeden hráč základní sestavy, bohužel pro Olympii končíme prohrou 5:7. Smutek a slzy našich malých bojovníků a bojovnic se přetaví ve velkou zkušenost a do budoucna určitě pomůže i tato bolavá prohra.

V neděli nás čekaly zápasy o konečné umístění – do prvního zápasu s Hippos Brno děti nastoupily odhodlaně a šly si pro vítězství. Naše výborná „pálka“ bohužel často končí přímo v rukavicích soupeře, a tak prohráváme nejtěsnějším rozdílem 4:5. Tato prohra nás poslala do zápasu o konečné 7. místo s Hlubokou. V tomto zápase se už projevily naše těsné předchozí prohry a prohráváme 13:4, a tak se s turnajem loučíme 8. místem z 18 týmů celé ČR.

Ač jsme turnaj zakončili prohrou, tak v mých očích, a myslím, že i v očích diváků a rodičů, kteří náš tým famózně podporovali - díky díky díky, jsou děti vítězové. Naše hra se lepší turnaj od turnaje a i s tak mladým týmem dokážeme hrát vyrovnané zápasy s o rok staršími protihráči. Náš čas přijde.

Tým: Mikuláš Cup, Maxim Hutník, Šimon Jelínek, Vojta Kašpar, Matyáš Pokorný, Tibor Sedlák, Šimon Suchý, Michal Svítil, Daniel Zelenka, Dominik Zelenka, Sebastian Zvěřina, Anička Vondrová a Matyáš Klimeš

Hráčům klobouk dolů, pořadateli  3x hurá za perfektní organizaci a fanouškům velké díky za elektrizující atmosféru! Byla čest hrát za Olympii.

Trenér Dave, David Suchý

Foto: Milan Vondra

Starší články