>

Olympia bere bramborové medaile na MČR U13

Radka Sitarová, 26.09. 2022 Aktuality

V termínu 16. - 18.9. 2022 se v Hluboké nad Vltavou konalo MČR U13, kam se kvalifikovalo 8 nejlepších týmů z celé ČR. Týmy byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupině A hráli Hroši Brno, Ježci Jihlava, Eagels Praha a domácí Sokol Hluboká. Ve skupině B byli Olympia Blansko, Draci Brno, Nuclears Třebíč a Kotlářka Praha. Olympia Blansko vybojovala s mladým kádrem krásné 4. místo.

Tým: Mára Novotný (trenér), Matyáš Klodner, David Sitar, Michal Kavan, Petr Pavliš, Filip Altrichter, Vojta Klein, Jan Novotný, Tadeáš Klimeš, Martin Fajmon, Lukáš Hanák, Dominik Štěpánek, Radek Doležel

Do prvního zápasu v pátek nastupujeme jako hosté proti Třebíči. Zápas se od začátku nevyvíjí úplně dobře, ale naši hráči nepřestávají bojovat a ke konci zápasu otáčejí na stav 8:6 pro Olympii. V dohrávce Třebíče obrana povolí už jen jeden doběh. Z našeho vítězství 8:7 nejsou překvapeni pouze třebíčtí ale i my sami. V zápase se na kopci vystřídali David Sitar, Martin Fajmon, Maty Klodner a zápas zavřel Lukáš Hanák. Nadhazovači nedovolili Třebíči příliš odskočit a naše pálka od kvalifikace prokázala zlepšení. Viděli jsme několik pěkných odpalů a první homerun v turnaji Matyho Klodnera.

Ve druhém zápase nás čekají Draci Brno. Na kopci se vystřídají postupně Honza Novotný, Peťa Pavliš, Radek Doležel, Vojta Klein a udrží náš tým na dostřel. Přesto prohráváme po dalším bojovném výkonu 4:8

V sobotu dohráváme skupinu proti Kotlářce Praha. Na kopci startuje David Sitar, s Matym Klodnerem na catcherovi. Po vynikajícím výkonu ve spolupráci s výbornou obranou, povolí jen jeden doběh. Naši hráči na pálce deklasují soupeře 13 hity a Maty Klodner připisuje 2. homerun. Vítězíme 17:1. Tím se posunujeme do horní čtyřky a boje o medaile.

Druhý zápas v sobotu je tedy semifinále proti Hrochům Brno. Ti vyhráli svoji skupinu poměrem získaných a obdržených bodů 40:5. Víme, že nás čeká těžký zápas proti klukům, kteří jsou o hlavu vyšší a tak o 20 kg těžší. Zápas na kopci startuje Lukáš Hanák a cca v půlce zápasu ho vystřídá Honza Novotný. Mají to opravdu těžké. Zhruba v polovině zápasu prohráváme 2:13, ale odhodlání našich pálkařů překvapí soupeře a my stahujeme na 12:15. Nutíme tak Hrochy nasazovat na kopec to nejlepší, co mají. Konečný výsledek 17:12 pro Hrochy je pro nás malým vítězstvím, protože zatímco 3 soupeři ve skupině uhráli proti Hrochům 5 doběhů, my 12.

V neděli tak o bronz hrajeme s Draky Brno. Na kopci startuje Martin Fajmon a zápas dokončí Maty Klodner. Jak už je naší tradicí, obrana hraje velice dobře a nedovolí Drakům velký rozdíl. Jenže pálkařsky nejsme schopni se prosadit proti startérovi Draků. Zápas končí 1:7 a my končíme na nepopulárním 4. místě. Přesto tento výsledek bereme jako velmi dobrý, zvláště s ohledem na to, že máme jeden z nejmladších týmů na turnaji.

Obzvlášť musím kluky pochválit, jak se zlepšili na pálce (oproti kvalifikaci). Jarní 6. místo na ČBP a nyní 4. místo na MČR je z mého pohledu super výsledek. Naši hráči se neztratili ani v individuálních statistikách. Přestože oficiální zápis se mnohdy rozchází s tím naším (Helča potvrdí), vyjdu z něj a zmíním několik výkonů. V pálkařských statistikách je Maty Klodner nejlepší v homerunech a RBI (stažené body). V pálkařském průměru a hitech je Martin Fajmon na 7. a 8. místě. Ve statistice OBP je Martin Fajmon 4 a Honza Novotný 8. Ve statistice met zdarma (trpěliví pálkaři) máme čtyři hráče v prvních šesti. První Honza Novotný 8, druhý Lukáš Hanák 5. Ani zloději met se neztratili. Honza Novotný 7 SB a 7.místo. A mohl bych pokračovat.

Všichni nadhazovači zaházeli velmi dobře, ale zdůrazním výkon Davida Sitara  - kompletní zápas s jedním doběhem a vítězství.

Nesmím zapomenout na nejmladší hráče týmu - Tadeáš Pivo Klimeš a Dominik Doom Štěpánek. Odehráli skvěle celý turnaj a získali zkušenosti, které jim pomohou v budoucnu.

Závěrem chci poděkovat za vše Radkovi Hanákovi a Helči Petrové, rodičům za podporu a kultivované fandění a mé ženušce Martině za servis, který vytvořila pro všechny rodiče v rámci ubytování, jídla a plateb.

Bylo mi ctí zaskočit na podzim za Járu Krejčíře a těším se na další sezónu.

Mára Novotný, trenér

Starší články