1. Olympia Blansko >
  2. Turnaj 3. ligy žen v Hostivaři

Turnaj 3. ligy žen v Hostivaři

Radka Sitarová, 24.04. 2023 Aktuality

V sobotu 22. dubna vyrazily blanenské softballistky na turnaj 3. ligy žen do Hostivaře.

Vzhledem k nemocnosti a dokončování státnic na vysokých školách jsme musely doplnit náš tým o maminky některých hraček - Jarku Kopanickou a Janču Lipnerovou, abychom se mohly turnaje účastnit.

V deset hodin jsme hrály první zápas proti Sokolu Hluboká. Zápas jsme začaly dobrou pálkou a skvělou obranou a do poslední směny jsme vedly 5:1. Bohužel, protihráčky měly dohrávku a stav zvrátily na 5:6.

Po dvouzápasové pauze jsme šly hrát další utkání proti Pikes Praha. Zápas byl napínavý do poslední směny, kdy jsme po dohrávce končily nerozhodně 9:9, čímž jsme se dostaly do tiebreaku. Ten nakonec vyhráváme 13:12.

Až o půl sedmé hrajeme poslední zápas proti Žralokům Ledenice a ten s převahou vyhráváme 14:2. Tím jsme se umístily 3. ve skupině a odjíždíme přespat do tělocvičny na Joudrs, kde ráno v deset hodin začínáme hrát proti Miners Kladno.

Ze začátku se nám dařilo, hned v 1. směně jsme nastřílely 5 bodů. Odpověď protihráček byla stejná a do 2. směny jsme šly za stavu 5:5. Potom se nám přestalo dařit a zápas skončil 7:12.

Kvůli této prohře jsme musely hrát o 5. místo. Tam jsme se opět utkaly s týmem Hluboká, kterému jsme den předtím podlehly, ale tentokrát jsme nastoupily jako nový tým a bezchybnou hrou a fenomenální pálkou jsme vyhrály o rozdíl po 3. směny 17:2.

Celková bilance 3 výhry a 2 prohry jsou pro nás skvělým výsledkem pro první letošní turnaj žen. Poděkování patří hlavně maminkám, které se obětovaly a na to, že to byl jejich první turnaj v životě, předvedly skvělé výkony jak v poli tak na pálce.

za tým žen

Kačka Kinclová

Starší články