1. Olympia Blansko >
  2. Opening Game 2023 - Olympia Blansko vs. Hippos Brno

Opening Game 2023 - Olympia Blansko vs. Hippos Brno

Radka Sitarová, 27.04. 2023 Aktuality

Úvodní domácí utkání A týmu se pro letošní baseballovou sezónu odehrálo v pátek 21. dubna. Blanenští fanoušci si museli na zápas na Strawberry Filed počkat, s o to větší chutí si však užili pěkný baseballový zážitek pod světly, kdy proti Olympanům nastoupili Hippos Brno.

Součástí Opening Game - první hry, jenž otevřela sezónu na domácím poli - byl slavnostní ceremoniál. Po slavnostním nástupu hráčů obou týmů zazněla, jako již tradičně, živá hymna v podání smíšeného pěveckého sboru Rastislav Blansko pod vedením dirigenta Jaroslava Martináska

Poté následoval slavnostní nadhoz, kterého se pro letošní rok ujal ředitel ZŠ Salmova pan Josef Škvařil. Ten rovněž pronesl úvodní slovo, přijal poděkování klubu za dlouhodobou spolupráci a znovu vyjádřil podporu našim hráčkám a hráčům, z nichž významná část je se ZŠ Salmova spojena, a popřál mnoho úspěchů do budoucna. 

V 19.00 hod pak odstartovalo první domácí utkání A týmu.

Za Olympii sa na nadhazovacím kopci představil Štěpán Havlíček. Olympia se dostávala na mety, ale nestahovala body. V prvních třech směnách byl stav utkání 0:0. V dohrávce čtvrté směny po úspěšných odpalech Štěpána Havlíčka a Matěje Grendže-Donského  obsadila Olympia 2. a 3. metu bez outu, následně dobrými nástupy Jiřího Grossmanna, Vojty Pomazala a Ladislava Kabeše dokázala Olympia skórovat 2 body. Hráči Hippos v další směně odpověděli dvěma body a skóre bylo vyrovnané. Pálkaři soupeře však přidávali body každou směnou. Po bežeckých chybách a narůstajícím tlaku soupeře už Olympia bohužel nebyla schopná odpovědět a skórovat. Po Štěpánovi Havlíčkovi se na kopci predstavil Zdeněk Juříček a doházel  poslední 2 směny zápasu.Druhé utkání v hracím kole s Hippos se odehrálo v sobotu.
Olympia se hned v úvodu utkání dostala na mety a dokázala skórovat hned 3 body. Hippos v dohrávce směny snížili na rozdíl jednoho bodu. V druhé směně Olympia přidala 5 bodů po odpalech Filipa Bartáka, Matěje Grendže-Donského a Ladislava Kabeše, skóre 8:2 pro Olympii. Po třech směnách byl stav utkání 8:5 pro Olympii.

Ve čtvrté směně došlo ke střídání na kopci, kde se představil Jiří Grossmann, který vystřídal Aleše Blažka a dokázal zastavit rozjetý útok Hippos. Pátá směna přinesla 3 body Olympii, a to po odpalu Aleše Blažka, Štěpána Havlíčka a rovněž po chybách soupeře se Olympia dostává do vedení 11:5. V šesté směně vícekrát chybovala obrana Olympie a Hippos snížili na 11:8. Hned v začátku sedmé směny Olympia přidala 4 body a odskočila do vedení 15:8 po chybách Hippos, kterých pak využil Ladislav Kabeš, jenž zaznamenal druhý triple v zápasu. V sedmé směně Olympia vystřídala nadhoz a možnost se ukázat dostal Vojtěch Pomazal. Po čtyřech chybách Hippos skórovali hned 4 krát. Před dohrávkou 8. směny byl stav 15:12 ve prospěch Olympie, avšak blanenská obrana v osmé směně nepodržela nadhazovače a umožnila soupeři skórovat rozhodujících 8 bodů, které přispěly ke konečnému vítězství Hippos 20:15. 

za A tým
Matěj Grendža-Dónský
Jiří Grossmann

reportáž z utkání zde: Opening Game 2023

Foto: Petra Voet

Starší články