1. Olympia Blansko >
  2. A tým s Klasikem smírně 1:1 na zápasy

A tým s Klasikem smírně 1:1 na zápasy

Radka Sitarová, 03.05. 2023 Aktuality

V sobotu 29. dubna odehrálo blanenské mužstvo na Strawberry Field double s týmem Klasik Frýdek - Místek, se kterým se rozešel na zápasy smírně 1:1. 
 
 
 
V prvním utkání nastoupil za Blansko na nadhoz Štěpán Havlíček, který předvedl fantastický výkon a neumožnil po dobu 8 směn Frýdku ani jeden doběh. V první směně se Olympii podařilo zapsat na výsledkovou tabuli prvním doběhem zápasu, který zařídil Jiří Grossmann po dobrém odpalu nadhazovače Štěpána Havlíčka. Ve druhé a třetí směně se Olympii nepodařilo přidat žádný bod kvůli odpalům, které mířily buď přímo na zadopolaře Frýdku a nebo je infield Klasiku zachytil a následoval out na první metě. Diky této skutečnosti byl také zápas po dvou hodinách odehrán. Ve čtvrté směně Olympia přidala druhý bod zásluhou Vojty Pomazala po odpalu Adama Altrichtera a chybě Frýdku. Pátá směna nepřinesla Olympii vylepšení skóre, naopak v šesté se hráčům Blanska podařilo navýšit stav na 0:3, a to díky dvojici Pomazal (R) Altrichter (RBI). Po sedmé bezbodové směně se hráči Olympie dali s vervou do pálení a v osmé nadělili Klasiku 6 doběhů. Do poslední směny nastoupilo Blansko do pole za stavu 0:9. Bohužel se Štěpánovi nepodařilo udržet čisté konto a po pár zdařilých odpalech Frýdek již pouze upravil skóre na konečných 9:3, což znamenalo výhru Olympie Blansko.
 
 
Ve druhém zápase se Olympia dostala do vedení hned v první směně po singlu Matěje Grendža-Dónského. V dohrávce soupeř odpověděl také bodem. Po druhé směně byl stav 1:2 v neprospěch Olympie. Ve třetí směně se stav srovnal po triplu Ladislava Kabeše. Soupeř přidal 2 body v dohrávce třetí směny a stav byl 2:4 pro Klasik. Na začátku šesté směny Olympia přidala 2 body, kdy po doublu Libora Koláře doběhli pro bod Karel Brychta a Alda Blažek. V šesté směně, kdy Olympia vystřídala startujícího Jirku Grossmann za Aldu Blažka, byl stav 4:7. Aleš soupeři povolil pouze jeden úspěšný odpal ve zbytku zápasu a Olympia pouze korigovala skóre v sedmé směně na 5:7 po passed ballu, na který doběhl Grossmann. Olympia v osmé směně naplnila mety, ale body nepřidala.

za A tým Martin Felkl

Foto: Petra Voet

Starší články