1. Olympia Blansko >
  2. Juniorky si drží první příčku v ligové tabulce

Juniorky si drží první příčku v ligové tabulce

Radka Sitarová, 16.05. 2023 Aktuality

O víkendu 13. - 14. května se družstvo olympských juniorek vydalo poměřit svoje síly na turnaj „Ligy juniorek“ do jihomoravských Kunovic. Odtud si dívky odváží 1. místo, čímž si nadále drží vedoucí pozici v ligové tabulce východní divize.

Turnajové klání o sobotním dopoledni zahajujeme soubojem se slovenským týmem Panthers Trnava. Od samého začátku se nám příliš nedaří a zejména v poli děláme zbytečné chyby. Soupeř naší slabiny využívá, jde rychle do vedení a zápas se zdá být před poslední směnou již zcela ztracen. Ale přichází naše dohrávka a nám se začíná dařit na pálce. Krásnými hity pomalu ukrajujeme z náskoku soupeře a vítězství, či minimálně vidina další šance v podobě tiebreaku, se zdá být na dosah. Obsazená i 3. meta, 2 auty a rozhodující okamžik… Bohužel Pantherky hrají chladnokrevně poslední aut na běžící pálkařku a je rozhodnuto. Těsná prohra 12:13 pro nás není žádnou ostudou, ale přesto je znát lehké zklamání.

Po dvouzápasové pauze nás v pozdním odpoledni čeká ještě tým Sever Brno. Po dopolední těsné prohře jsme, i přes dlouhé čekání, odhodlané ukořistit skalp soupeře. Od začátku si budujeme na pálce náskok. Ale soupeř se nenechává zaskočit a srdnatě se s námi o vítězství pere až do samého konce. Zápas ukončujeme za obrovského tlaku našich soupeřek, ale tentokrát jsme my ty šťastnější. Klání ukončujeme tím nejtěsnějším rozdílem v náš prospěch 10:9.

Na noc odjíždíme do našeho oblíbeného kunovického kempu.

Ale nedělní ráno nás vlídně nevítá, ba naopak. Chladno a deštivo není předzvěstí sluncem zalitého dne. Nadto první ranní nedělní starty nemluví statisticky výsledkově vůbec v náš prospěch. A naším prvním nedělním soupeřem je obávaný domácí tým Snails Kunovice. S velkým zápalem, i přes nepřízeň počasí, v zápase dokazujeme, že Olympanky, když se dobře vyspí a jsou dobře naladěné, mají na to, přehrávat i ty nejtěžší soupeře. Soustředěnou hrou v poli podpořenou výborným nadhozem a slušnou pálkou dokazujeme poměrně přesvědčivě zvítězit 5:1.

Díky vítězství nad Snails můžeme pomýšlet na turnajovou metu nejvyšší. Posledním soupeřem na cestě turnajem nám jsou Pasos Pardubice. Počasí velmi deštivé, hřiště blátivé, podmínky pro všechny týmy velmi náročné…  Do zápasu hned od začátku jdeme naplno s cílem získat co nejvíce bodů. Od prvopočátku tlačíme soupeře v útoku, nicméně herní převaha není nijak výrazná. Daří se nám sice stahovat body, nutno však podotknout, že nám ve velké míře pomáhá soupeř svými chybami. Po třetí směně končíme přesvědčivou výhrou 13:3 uplynutím hrací doby.

Díky poslední výhře se dostáváme do takzvaného kolečka, neb hned 3 týmy – Snails Kunovice, Trnava Panthers a Olympia Blansko, mají na svém turnajovém kontě 3 výhry a 1 prohru.

Ve vzájemném porovnání počtu obdržených bodů končíme na turnaji na 1. místě a i nadále si v ligové tabulce východní divize hlídáme první pozici.

Sestava Olympia Blansko: Tereza Hráčková, Kateřina Kinclová, Viktorie Kleinová, Valentýna Krejčířová, Adéla Krupičková, Kajda Křížová, Sára Lipnerová, Rachel Nedomová, Sára Rudolfová a Klára Vlachová

Koučové: Renata Hráčková a Jaroslav Kříž

za tým Olympanek Jana Lipnerová

Foto: Adéla Krupičková

Starší články