1. Olympia Blansko >
  2. Krásná vzpomínka na letošní SuperCup

Krásná vzpomínka na letošní SuperCup

Radka Sitarová, 20.06. 2023 Aktuality

První červnový víkend patřil největšímu mezinárodnímu mládežnickému baseballovému turnaji SUPERCUP. Tato úžasná akce pro děti do 10 let se letos opět konala v nádherném prostředí sportovního areálu v Hluboké nad Vltavou. 

Na turnaj se kvalifikovalo prostřednictvím Stříbrných Superpohárů 24 týmů nejen z České republiky, ale také z dalších zemí Evropy. Jedním ze štastných týmů, který si vybojoval výsadu účastnit se této fantastické sportovní události, byla i Olympia Blansko. Ze zahraničních celků se zúčastnili hráči např. z Velké Británie, Polska, Slovenska, Rakouska, Španělska, Maďarska, či Litvy.

 
Pod vedením trenéra Davida Suchého se SuperCupu 2023 zúčastnil tým složený z těchto hráčů: Mikuláš Cup, Kristýna Dvořáčková, Maxim Hutník, Šimon Jelínek, Vojtěch Kašpar, Tibor Sedlák, Adéla Sedláčková, Šimon Suchý, Michal Svítil , Sebastian Zvěřina a Vanesa Zvěřinová.
 
Byli jsme nasazeni do skupiny, kde jsme se postupně setkali s Litvou, pozdějším finalistou a loňským vítězem Future Stars, Arrows Ostrava, Piranhas Beroun a Rytíři z Trutnova.
Turnaj začal dle očekávání naší pohodlnou výhrou nad Litvou a po výborném výkonu porážkou s Future Stars.
Ještě týž den večer nás čekal důležitý zápas s Arrows Ostrava. V tomto utkání však našim pálkařům došel dech a bohužel tento zápas prohráváme o pár bodů. Možná se projevila i únava z ranního cestování, ale každopádně jsme si zkomplikovali cestu za vytouženým druhým místem v tabulce.
 
Druhý den začínáme výhrou nad Berounem, kdy soupeř s námi drží krok až do samého závěru, v němž se nám konečně podařilo bodově poodskočit a bereme si výhru o pár bodů.
 
Poslední zápas ve skupině měl rozhodnout o postupujícícm ze skupiny ze druhého místa. Velmi kvalitní zápas se odehrával ve vysokém tempu a bohužel pro nás jsme neudrželi vedení v poslední směně, soupeř se na nás dotáhl a v zápase jsme se rozešli remízou. To nás odsunulo až na 4. pozici ve skupině.
 
Další den jsme se utkali o konečné 13. místo s Orli Choceň a Miners Kladno. S Orli jsme prohrávali už 10:2, ale nakonec v poslední směně otáčíme ze 7:10 na 12:10 pro nás - zakončeno 3 bodovým homerunem Šimona Suchého.
 
V posledním zápase turnaje jsme hráli s Miners Kladno a v něm si již kráčíme za  konečným 13. místem.
 
V turnaji tedy končíme na 13. místě a v součtu se skvělým 5. místem z Masters obsazujeme celkově 9. místo.
 
Dle statistik se na pálce nejlépe dařilo těmto borcům:
  • Šimon Suchý - AB 22, H 17, HR 1, RBI 15, AVG .773
  • Vojtěch Kašpar - AB 22, H 16, HR 1, RBI 9, AVG .727
  • David Cup  - AB 18, H 11, HR 0, RBI 2, AVG .611
 
Za pochvalu stojí určitě výkony celého týmu, zejména mladší borci příjemně překvapili a jejich herní kvality jsou velkým příslibem do budoucí sezóny.
 
V turnaji jsme reálně měli na o kousek lepší umístění, ale skvěle zvládnuté Masters nás vrátilo na krásné 9. místo.
Na SuperCup jsme opět odjížděli s jedním z nejmladších týmů, který bojoval v popředí, a tak věřím, že nabrané zkušenosti se do budoucna jistě projeví a zúročí, neb většina hráčů bude mít příležitost ukázat své kvality v kategorii U10 i v příští sezóně.
 
 
 
Letošní novinkou v rámci SuperCupu byla All Star Game. Vedoucí týmů z každého týmu nominovali hráče, který si pak zahrál v českém nebo zahraničním výběru!
Z Olympie Blansko byl nominován Vojtěch Kašpar. Český výběr vedl trenér českého mužského nároďáku, zahraniční tým pak vedl head coach německého týmu Ulli Wermuth.
Po 6 směnách krásného coach pitch ballu vyhrál tým Česka.
 
 
Díky všem hráčům a hráčkám, rodičům za super fanouškovskou základnu a podporu. Věřím, že společně zažijeme ještě mnoho dalších podobně úžasných turnajů a že každý rok uděláme nějaký společný pokrok.
 
Trenér Dave 
Starší články