1. Olympia Blansko >
  2. Sezónu otevřeli blanenští baseballisté výhrou nad olomouckými Skokany

Sezónu otevřeli blanenští baseballisté výhrou nad olomouckými Skokany

Radka Sitarová, 02.04. 2023 Aktuality

Prvním blanenským soupeřem v začínající sezóně byl celek z Olomouce, za kterým Olympané přijeli na aprílovou sobotu. Blanenským borcům se podařilo i díky excelentnímu výkonu startujícího nadhazovače Aleše Blažka utrhnout ze stromu letošní soutěže první vítězství. Počasí však dostálo na apríla svému a druhý vítězně rozehraný zápas byl přerušen pro déšť.

Hned v první směně úvodního utkání se nám podařilo dvakrát bodovat, a to po dvoumetovém odpalu Vojty Pomazala, který stáhl Jiřího Grossmana a Ondřeje Šebelu.

V průběhu zápasu se blanenští pálkaři dokázali prosadit na olomouckého startujícího nadhazovače a postupně navyšovali score, po pěkných odpalech Štěpána Havlíčka, Ladislava Kabeše a Adama Altrichtera.

Olomoucké pálkaře držel skvělým a heroickým výkonem na uzdě blanenský startující nadhazovač Aleš Blažek, na kterého se nedokázali olomoučtí prosadit do páté směny. Až v šesté směně se podařilo domácím dvakrát bodovat.

Po rozpačitém výkonu našeho relievera a narůstajícím tlaku soupeře se domácí tým dotáhl na rozdíl jednoho bodu a drama bylo na světě. Po volné metě v deváté směně na kopec nastoupil hrající trenér hostujícího celku Štěpán Havlíček a utkání dotáhl do vítězného konce 6:5.

Po pauze pro úpravu hřiště se pokračovalo v druhém utkání. Hned po první směně a nechyceném luftu v zadním poli se dostali Skokani do vedení o dva body. V dohrávce třetí směny jsme obsadili všechny mety a Ondřej Šebela následným trojmetovým odpalem zajistil otočení stavu na 3:2. V následné směně se po metě zdarma, hitu a po dvou chybách obrany podařilo navýšit stav utkání o další dva body.

Jiří Grossmann, který se představil na nadhazovacím kopci, nedovolil soupeři do čtvrté směny žádné další doběhy. Na začátku páté směny začalo pršet a zápas byl přerušen a následně zrušen. Toto utkání se bude dohrávat v průběhu sezóny.

 

Štěpán Havlíček, trenér

Starší články