>

Strawberry filed hostilo 2. turnaj Rookieball!

Radka Sitarová, 13.05. 2019 Aktuality

V sobotu 4. května hostil krásný baseballový areál Strawberry field 2. letošní turnaj v Rookieballu, a to hned ve dvou divizích JIH a JIHOVÝCHOD.

Rookieball je společný projekt baseballové a softballové asociace na podporu a rozvoj pálkovacích sportů (baseball, softball) u dětí do 9 let. Už druhým rokem tedy věková kategorie U9 nehraje tradiční soutěž na vítězství a přední místa, ale pro radost, rozvoj sportovních dovedností a získání umu fair-play. V soutěži Rookieball se totiž nepočítají výsledky a všechny děti si tak mohou bez větší rozmrzelosti z proher užívat krásné herní okamžiky, o které není nouze.

Kdo bysi však myslel, že se děti nemají proč snažit a hrají na půl plynu, ten by byl při nejbližší očité příležitostí rychle vyveden z omylu. :) Děti podávají úžasné výkony a samozřejmě se všechny nesmírně snaží předvést vše, co umí! Kromě toho, že vývoj a stav utkání většina z nich ve svém věku již registruje a chtějí uspokojit svou vlastní touhu po tom být úspěšnými, je pro ně připravena také obrovská motivace! V Rookieballu sice nejsou důležité konečné výsledky a umístění týmů, ale krásné výkony a zákroky, stejně jako dovednostní posun u dětí, jsou bedlivě sledovány a na konci každého turnaje také ohodnoceny. Z každého zúčastněného týmu jsou vyhlášeni nejlepší hráči, kteří obdrží cenu ALL STAR, a také hráči, kteří se od minulého turnaje nejvíce posunuli kupředu, ti získávají cenu ROOKIE STAR!

Rookieball se letos hraje ve složení 42 týmů v 7 divizích. Olympia Blansko postavila do soutěže rovnou dva týmy, v divizi Jihovýchod pod vedením trenéra Marka Novotného tým Olympia Blue a v divizi Jih pod vedením trenéra Jaroslava Krejčíře tým Olympia yellow.

Tým Blue odehrál na turnaji v Blansku 4 utkání, s Technikou Brno, Hrochy Brno, Pelikans Bučovice a Oilers Hodonín. Jen pro přehled o vývoji utkání blanenští všechny porazili. Ocenění Rookie Star pro hráče s nejlepším zlepšením získala Kristýnka Dáňová. Do All Star týmu se za své výkony dostali Adrien Kurečka a Maruška Kopčová.

Tým Yellow odehrál také krasný turnaj, ikdyž s bilancí 2 výher a 2 porážek. Vítězně dopadla utkání s Nuclears Třebíč a Pipas Brno, na body byli šťastnější Draci a Hroši Royal. Rookie Star obdržel Radek Doležel a cenu All Star získali Dominik Štěpánek a Šimon Bruckner.

Přestože se poslední duely odehrávaly již za deště, všichni zúčastnění si turnaj užili, a o to šlo především. Všechny děti hrály krásnou hru, snažily se, podporovaly se a v mezičase si vybraly také svou potřebnou dávku dětského hraní napříč týmy. :)

Starší články