1. Olympia Blansko >
  2. A tým má za sebou úvodní dvě kola 1. ligy

A tým má za sebou úvodní dvě kola 1. ligy

Radka Sitarová, 17.04. 2024 Aktuality

V sobotu 6. dubna zahájil novou sezónu A tým, když na domácím hřišti přivítal celek Blesk Jablonec. Slavnostního nadhozu se ujal starosta města Blanska Jiří Crha a popřál blanenským baseballistům úspěšnou sezónu.
 
 
“V prvním zápase se nám dařilo vše, co bylo potřeba k tomu, abychom dotáhli utkání do vítězného konce. Druhý zápas byl však naprostým opakem a lišil se od prvního jako se liší den a noc. Odešla nám koncentrace, nedařilo se nám prosadit na pálce a nadhazovači neházeli strike. Při této kombinaci byla naše prohra ve druhém duelu nevyhnutelná” okomentoval 1. hrací víkend manager týmu a hrající trenér Štěpán Havlíček.
 
 
Se soupeřem z 1. kola se Olympia Blansko rozešla smírně 1 ~ 1 na zápasy, s výsledky:
13:3 W
4:14 L
 
Druhé hrací kolo 1. ligy patřilo duelům s Technikou Brno na její domácí půdě na Kraví hoře.
"V prvním utkání se nám opět zadařilo na výbornou, a tak si odnášíme výhru 10:2.
Druhý zápas byl o dost vyrovnanější, nakonec v závěru Technika zatlačila a několik našich chyb a odpalů soupeře ve vhodnou chvíli rozhodlo o naší prohře 4:11."
 
 
I s Technikou Brno se tak Olympia Blansko rozešla smírně 1 ~ 1 na zápasy, s výsledky:
10:2 W
4:11 L
 
Po druhém hracím víkendu se tak Blansko drží ve středu tabulky se 2 W a 2L, stejně jako Technika Brno a Blesk Jablonec. Tabulku vede dosud neporažený Klasik Frýdek - Místek (4W/0L), za ním jsou Hippos Brno (3W/1L).
 
"Příští sobotu 20. dubna vyrážíme do Frýdku za soupeřem, který jako jediný v 1. lize ještě nepocítil hořkost porážky. A to se my budeme snažit změnit" vyhlíží 3. hrací kolo se stávajícím leadrem soutěže Štěpán Havlíček.
 
 
Další domácí utkání odehraje A tým Olympie Blansko v neděli 28.4. proti pražskému SaBatu, a to ve 12.00 a 15.00 hodin.
Starší články