1. Olympia Blansko >
  2. Z úvodního turnaje Juniorek vezou Olympanky 1. místo

Z úvodního turnaje Juniorek vezou Olympanky 1. místo

Radka Sitarová, 30.04. 2024 Aktuality

Naše juniorky úspěšně začaly svoji sezónu prvním turnajem v Kunovicích ve dnech 20. - 21. dubna, ze kterého si odváží fantastické 1. místo. 
 
 
“Vyrazily jsme ve čtvrt na osm ráno a modlily se, aby nám počasí při hraní přálo a nezačalo pršet, jak říkala předpověď.
První zápas nás čekala děvčata ze Sever Brno. Hned od začátku jsme neváhaly a vše, co jsme natrénovaly v zimní přípravě, jsme předvedly každým balónem. Dařilo se nám jak na pálce, tak i v poli. Zápas proti Sever Brno vyhráváme rozdílem ve 4. směně 10:0.
 
 
Další zápas nás měl čekat proti Snails Kunovice B, ale počasí nám to neumožnilo. Chvíli pršelo, chvíli padaly kroupy a dokonce i pár sněhových vloček spadlo. Nakonec organizátoři rozhodli, že všechny sobotní zápasy se ruší. Po dlouhém rozmýšlení a hlasování jsme zvedly kotvy a jely zpátky do Blanska. V neděli ráno jsme čekaly na zprávu od organizátorů, jestli je hřiště hratelné a můžeme zápasy odehrát. Nakonec o půl sedmé došla zpráva, ze hřiště je hratelné a my jsme opět vyrazily do ledem a chladem pokrytých Kunovic. Všechny zápasy, které se v sobotu zrušily, jsme dohrávaly v neděli, takže jako další na řadě byla děvčata ze Snails Kunovice B. V zápase jsme opět převzaly vedení a opakovaly to, co v sobotním zápase proti Sever Brno. Další zápas v náš prospěch vyhráváme rozdílem ve 3. směně 16:1.
 
 
Hned na to jsme začaly zápas proti Snails Kunovice A. Ze začátku jsme lehce zaváhaly, ale hned ve 2. směně jsme zápas obrátily v náš prospěch, teda další výhra rozdílem ve 3. směně 16:4, která nás posílá rovnou do finále proti Trnava Panthers, proti kterým jsme minulou sezónu odehrály neskutečně napínavé zápasy. Vyhrály jsme losování a do zápasu jsme šly jako domácí. Ze začátku jsme se rozkoukávaly a snažily se rozehřát svoje zmrzlé prsty, rukavice i pálky. Od 2. směny jsme se rozjely a začaly jsme pálit a skvěle hrát v poli. Nakonec zápas vyhráváme 10:1 a tím i 1. místo na turnaji.
 
I přes všechnu zimu, sníh a kroupy jsme se do turnaje ponořily a ukázaly, co všechno v nás je.
Nakonec bychom chtěly poděkovat naší nové posile Adélce Poledňákové, která nám moc pomohla jak v zápase, tak i do počtu, a samozřejmě všem hráčkám, které se víkendu zúčastnily. Velká gratulace Sarči Rudolfové, která si během zápasu proti Snails Kunovice A odpálila 2 homeruny.
Děkujeme taky moc trenérce Renči za skvělý coaching a hlavně i rodičům za jejich čas nás na turnaj odvést.
Děkujeme i všem fanouškům, co nás přišli podpořit a podívali se na stream, a příště na hřišti u nás v Blansku naživo.”
 
Za tým Katka Kinclová
Starší články