1. Olympia Blansko >
  2. Kadeti odehráli dva hrací víkendy

Kadeti odehráli dva hrací víkendy

Radka Sitarová, 26.04. 2024 Aktuality

Kategorie U15 má za sebou první dva hrací víkendy. Každý týden v této sezoně budou hrát chlapci z U15 tři zápasy se stejným soupeřem, jeden v týdnu a dvojzápas v neděli.

První víkend se Olympia utkala s Ježky z Jihlavy. V pátečním otevíracím zápase dvojice blanenských nadhazovačů Sitar a Fajmon nedala Ježkům šanci a s přehledem směřovala Olympii k vítězství 7:2.

Nedělní dvojzápas už tak veselý nebyl. Olympii sice držel ve hře na nadhozu Klodner a po 5 směně byl stav 6:5 pro Blansko, Ježci ale v 6. směně 7x bodovali a vyhráli 12:7. Rozhodující zápas série byl vyrovnaný po 4 směny, ale poté strhli vítězství na svoji stranu opět Ježci, za vydatné podpory chybující blanenské obrany. Konečný výsledek 12:5 pro Ježky a celá série 2:1 na zápasy pro jihlavský tým.

Druhý víkend proti sobě nastoupili Olympia a Nuclears Třebíč. Čtvrteční utkání v Blansku otevřel na nadhozu opět výborným výkonem Sitar a po 4 směnách (6xSO) předával vedení 8:1, zápas uzavřel na kopci Doležel a konečný výsledek 10:1 pro Blansko.

V neděli v Třebíči začínala Olympia na kopci s Fajmonem, který předkládal jeden aut za druhým, ale blanenská obrana v úvodu připomínala Šípkovou Růženku. Skóre zápasu se přelévalo jako na houpačce, chvíli byli vepředu Nuclears, chvíli Olympia. Za tu zápas dohazoval Doležel. Nakonec se dospělo do prodloužení a v tom jasně dominovali hosté. Pálkaři Olympie zasypali domácí obranu spoustou odpalů a dosáhli 7 bodů, na které domácí již nedokázali reagovat. Konečný výsledek 15:8 pro Olympii.

Pálkařsky se dařilo zejména Hanákovi, který díky dlouhému odpalu a své rychlosti dokázal oběhnout všechny mety. Závěrečný zápas série nezastihl nadhazovače Olympie v dobrém rozmaru. Žádný z nich nedokázal zastavit domácí útok na více než jednu směnu a přestože hosté na pálce bojovali, konečné skóre bylo 10:5 pro Nuclears. Celkově sérii ovládla Olympia 2:1 na zápasy.

Po dvou víkendech má Olympia v tabulce 3 výhry a 3 prohry a je na třetím místě.

V posledním dubnovém týdnu odehrají kadeti sérii s Hippos Brno.

Ivo Kučera, trenér

Foto: Petra Voet

Starší články