>

Olympii se podařil druhý sweep v řadě!

Ivo Kučera, 13.05. 2019 Aktuality

Historicky má v Extralize Olympia za sebou asi nejpovedenější dva víkendy a šest výher v řadě. Ty vrátily Blansko zpět do boje o horní šestku. 

Olympia Blansko si připsala druhý sweep v řadě, tedy bilanci 3W/0L v sérii tří utkání v hracím kole. Nic na tom nemění skutečnost, že hrála tabulkově s týmy, které drží poslední dvě místa.

Důležitá série se Skokany Olomouc se odehrála takto:

Olympia – Skokani 8:2

Utkání odstartovali Kostka a Gonzáles. Zatímco Kostka bez problémů procházel směnami, Gonzáles se od úvodu dostával pod tlak Olympie. V první směně ještě tlak ustál, ale ve druhé po kombinaci chyby pole a dvou singlů Kříže a Farkaše Blansko naplnilo mety. Poté následoval singl Jelínka 2:0 pro domácí, následně balk 3:0 a sebeobětovací odpal Oshira 4:0. Ve třetí směně třímetový odpal Lakmeche umožňuje Hrubému, aby ho svým odpalem ke druhé metě stáhnul pro další bod 5:0. Kostka spolehlivě držel hosty až do sedmé směny bez bodu. V šesté Blansko opět boduje, singl Farkaše, volná meta, singl Oshira, chyba obrany a sebeobětovací odpal Němce zvyšuje na 7:0. V sedmé Olomouc poprvé boduje 7:1, Blansko opět odpovídá bodem. Jelínek singl a krádež druhé a Šebelův singl umožňuje doběh na 8:1. V deváté směně Woods homerunem už jen koriguje na konečných 8:2 pro Blansko a Kostka si připisuje Complete game a třetí výhru!  Pálkařsky zaujal zejména Lakmeche dvěma trojmetrovými odpaly.

Jakub Kostka #44, foto: Ivan Nejezchleb

Olympia – Skokani  9:6

V páteční odvetě v Blansku startoval Havlíček a za hosty Woods. Úvod naprosto odlišný od čtvrtečního zápasu. Hosté zasypali Štěpána šesti odpaly a třikrát skórovali. Blansko se začalo prosazovat od druhé směny a do čtvrté přidávalo po bodu a snižovalo, to stejné se však povedlo od čtvrté hostům  a tak byl stav před dohrávkou šesté 3:6 pro Olomouc, přestože Olympia takřka v každé směně dokázala obsadit druhou a třetí nebo dokonce všechny mety, ale nedařilo se hráče dotlačit na domácí. V dohrávce šesté však Olomouc vystřídala unaveného Woodse, nahradila ho Mikem, což nebylo nejlepší řešení. Singly Jelínka, Šebely, Lakmeche, Havlíčka, proložené volnými metami a balkem znamenaly dohromady 4 body pro Blansko a otočení skóre na 7:6. Olomouc se do konce na pálce již na bod nezmohla a Farkaš , který v průběhu šesté nahradil na kopci Havlíčka dovedl zápas k vítěznému konci. V osmé směně domácí přidali ještě pojistku. Po třímetovém odpalu Kabeše dva body na konečných 9:6. Výhru si připsal David Farkaš. Tři hity zaznamenal Lakmeche, po dvou Havlíček a Němec.

Skokani – Olympia 3:6

Poslední utkání série odstartovala domácí jednička Felt a za hosty Nebenführ. Ve dlouho vyrovnaném utkání dominovali nadhazovači. Domácí skórovali pouze ve třetí 1:0, Blansko dokázalo vyrovnat v páté. Po singlech Šebely a Havlíčka a volné metě naplnili mety, Skokani dokázali zahrát aut na domácí metě, na dva auty však Farkaš singlem vyrovnal. Dohrávka páté byla prvním zlomovým momentem zápasu. Honza Nebenführ si zkomplikoval život dvěma trefeními a následným wild pitchem, po němž měli domácí bez autu obsazenou druhou a třetí a nejlepší pálkaře na pálce. Nejprve Oshiro dokázal zastavit tvrdý Woodsův odpal, udržel běžce a zahrál aut na první, pak Voják dostal úmyslnou metu zdarma a na plné mety při jednom autu dokázala blanenské obrana dvojautem po trase Oshiro, Kohoutek, Němec bez bodu zastavit útok Olomouce.  V zápětí hosté udeřili. Jelínek singl. Oshiro volná meta a Šebela ulívkou posunul běžce na dva a tři. Vzápětí Jarda Němec skvělou ulívkou umožňuje Jelínkovi doběh a sám obsazuje první metu. Při následující krádeži obrana chybuje, Oshiro skóruje a Němec je na třetí, odkud po divokém nadhozu dobíhá pro čtvrtý bod 1:4. Blansko ještě v osmé a deváté přidává po bodu a ani dva body v dohrávce zápasu proti Jelínkovi nejsou domácím nic platné. Výhru si připisuje Nebenführ, po dvou hitech trojice Jelínek, Šebela, Farkaš a hosté šestou výhrou v sérii dotahují ostatní soupeře v boji o šestou příčku.

Starší články