>

U13 si vezou z ČBP v Hluboké n. Vltavou hezké 6. místo

Marek Hedl, 12.06. 2019 Aktuality

Mladší kadeti Olympie Blansko se o víkendu 7. - 9. června zúčastnili turnaje Českého baseballového poháru v kategorii U13 v krásném areálu klubu Sokol Hluboká v malebném městě Hluboká nad Vltavou. Hoši splnili očekávání a vybojovali si hezké 6. místo z 12 týmů z celé republiky, které se na pohár kvalifikovaly z regionálních soutěží.

 
Tým - U13 (hlavní trenér Štěpán Havlíček, asistent trenéra Marek Hedl)
horní řada - Marek Hedl, Adam Altrichter, Filip Hedl, David Lakota, Jenda Daněk, Radim Burget
dolní řada - Lukáš Kincl, Jarda Krejčíř, Tobias Jurášek, Lukáš Burget, Tomáš Sitar, David Hráček, David Czetmayer
 
V úvodním pátečním utkání základní skupiny splnil tým svoji povinnost a předsevzetí a porazil celek domácí Hluboké nad Vltavou 5:3.
 
 
Ještě v ten stejný den narazili blanenští baseballisté ve druhém zápase ve skupině na již tradičního soupeře, kterého znají z regionu, a to Hrochy Brno. Těm ve velmi pěkném a dramatickém utkání plném zvratů nakonec podlehli 6:9. 
 
Los nám na sobotu přiřkl jednoho z favoritů Draky Brno (vítěz poháru), na které jsme nestačili a prohráli 18:3.
Ve skupině o 5. - 8. místo nám byl v neděli prvním soupeřem tým Klasik Frýdek-Místek. V utkání, kde se stav přeléval ze strany na stranu, jsme nakonec v dohrávce dokázali překlopit převahu na sebe a zvítězili jsme 6:5.
 
 
V souboji o konečné pořadí s týmem Nuclears Třebíč jsme nakonec po mohutném finiši prohráli 12:6 a ukončili turnaj na konečném, řekl bych, pěkném 6. místě.
 
 
Turnaj nám opět ukázal, v čem jsou naše slabiny. Týmy z regionu (Třebíč, Hroši a Draci) nás sice stále poráží, ale ukazujeme, že jsme s nimi schopni hrát rovnocennou partii. Troufnu si říct, že do těchto utkání nastupujeme s příliš velkým respektem k soupeři a možná i smířeni, že nemáme možnost je porazit. Přitom mužstvo z Frýdku-Místku letos na začátku dubna  na mezinárodním turnaji v Krči dokráčelo až do finále (turnaje se zúčastnilo i repre U12, Hroši Brno, Třebíč Nuclears, výběr z UK, Deutsche akademii a jiní). Takže pokud kluci dají do zápasu k...e (oni vědí :-) ), jsme schopni porazit i velmi dobrého soupeře.
 
 
Tím bych nakonec chtěl říct, že náš tým budoucnost má. Každý jednotlivec, aspoň v to doufám, ví, kde je jeho slabina. A když ti lumpové dokáží spolu dělat ty správný hlouposti a lumpárny, tak pokud spolu vydrží a budou-li všichni chtít a poctivě na sobě pracovat, projeví se to potom i na jejich hře a výsledcích.
 
Díky pánové za bezva víkend :-)
 
Díky všem asákům na střídačce a ostatním spřáteleným duším v kotli .....
a.t. Marek Hedl
Starší články