>

Olympia Blansko obsadila na ČBP U8 krásné 3. místo!

Jana Latnerová, 09.09. 2019 Aktuality

O uplynulém víkendu se naše "osmičky" vydaly do Třebíče, aby odehrály poslední letošní turnaj v kategorii U8. Celkem 8 týmů bylo rozděleno do dvou skupin, ve kterých se utkal každý s každým. Olympia Blansko obhajovala prvenství z loňské sezony a nakonec vybojovala krásné bronzové medaile!

Sestava: Kristýnka Dáňová, Kubík Demovič, Áďa Latner, Honza Kučera, Dominik Štěpánek, Tom Jakubec, Šimon Bruckner, David Grepl, Adámek Pavliš

Olympii čekal jako první soupeř tým z Ostravy. Naši borci a Kristýnka předvedli přesvědčivý výkon nejen v poli, ale i na pálce, a tak jsme se mohli radovat z první výhry 20:3. Druhým soupeřem byla Třebíč a zápas to byl o dost napínavější. Po ospalém začátku a chybách v poli jsme prohrávali 0:8, všichni ale zabrali a skvělou obranou, pálkou, souhrou v poli i zahranými double play, dokázali nakonec zápas otočit a zvítězit 11:10! Skvělá podívaná a adrenalin pro všechny zúčastněné. :-)

Posledním soupeřem ve skupině byli Draci Brno. Stejně jako my, měli za sebou dvě výhry a od začátku to byla velmi vyrovnaná hra se skvělými zákroky v poli na obou stranách. Na začátku 6. směny byl stav 4:4, nám se bohužel už nepodařilo prosadit na pálce, zato Draci si doběhli ještě pro 3 body a výsledek tak byl 7:4 pro Draky.

Do nedělních bojů jsme tak postoupili z 2. místa ve skupině a zároveň jsme již byli mezi nejlepšími čtyřmi týmy.

Ráno nás čekal vítěz druhé skupiny,  a to Hroši Brno. Opět jsme začali pomaleji a soupeř se tak dostal do vedení 5:0, Olympii se ale podařilo vrátit do zápasu a ve 4. směně bylo skóre 5:6 pro nás. Dokázali jsme zabrat i na pálce a uhrát 5 bodovou směnu, přesto jsme Hrochům nakonec podlehli 10:15. Hroši tak postoupili do finále a my do boje o 3. místo.

O to jsme si zahráli s Technikou Brno, která v boji o finále podlehla o bod Drakům.

S Technikou jsme začali 1. směnu skvělou obranou a neumožnili soupeři jediný doběh, nám se následně podařilo doběhnout pro 5 bodů. V dalších směnách byla hra velmi vyrovnaná a viděli jsme opět skvělou práci v poli i na pálce. Skóre před dohrávkou bylo 9:8 v náš prospěch, dohrávka nebyla potřeba a naše děti se mohly radovat ze skvělého a zaslouženého 3. místa na turnaji! :-)

Cenu za nejužitečnějšího hráče si odnesl Dominik Štěpánek, který hrál skvěle. Ale i ostatní předvedli krásné zákroky a spolupráci.

I přes nepřízeň počasí to byl skvělý víkend a velký dík patří nejen všem dětem, ale taky skvěle fandícím a podporujícím rodičům a trenérovi Michalovi Kohoutkovi, který všechny skvěle vedl a podporoval ve hře. :-)

 

Starší články