>

Olympanky opanovaly 4. turnaj Ligy kadetek

František Slavič, 12.09. 2019 Aktuality


V deštivém ránu první zářijové soboty se družstvo kadetek doplněné několika žákyněmi  vydalo do Dvora Králové na 4. turnaj ligy kadetek. Dívky nakonec bez zaváhání vybojovaly 1. místo! 

Sestava: Kamila a Karolína Gottvaldovy, Terka Hráčková, Vanďa Jasioková, Kačka Kinclová, Kája Křížová, Sára Lipnerová, Sára Rudolfová, Monika Smílková, Martina Titlová, Klára Vlachová, Veronika Vlachová.

Po nevydařeném domácím turnaji (3 prohry z 5 zápasů) nás poslaly do bojů o umístění na 9.-20. místě (elitní osmička bude hrát o Final Four - MČR kadetek).
Obavy z počasí (u nás trvalý déšť, po cestě neustálé přeháňky) nás přešly po příjezdu do Dvora - hřiště hratelné bez známek podmáčení.
Prvním soupeřem byl domácí tým. Na prkno se postavila Marťan Titlová - po 2 směnách 4x SO, soupeř 0 bodů, skóre 10:0.... Na nadhozu střídání, aby si zaházely také žákyně, které čeká turnaj příští týden. Kačka Kinclová v průběhu dalších dvou směn 3x SO... Celkové vítězství 13:2 nám přineslo uklidnění a herní pohodu.


Kačka Kinclová, foto: Dalibor Jasiok

Druhý sobotní zápas proti Kotlářce Praha sliboval větší drama, proto jsme nasadili na začátek zápasu Veverču Vlachovou. A drama se nekonalo. Po 3 směnách 5x SO a na tabuli 11:0... Na nadhoz se postavila další nadhazovačka Terka Hráčková, která udržela čisté konto Olympie bez odpalu soupeřek. Konečný stav 13:0 znamenal první místo ve skupině a další zápas až v neděli po 10. hodině.

Terka Hráčková, foto: Dalibor Jasiok

Nedělní ráno bylo o něco teplejší než sobotní, vydatná a klidná snídaně v úžasném kempu Sv. Kateřiny nás poněkud uspala, takže Sabat Praha nás potrápil. Na nadhoz se postavila další žákovská nadhazovačka Klára "Koja" Vlachová. Šesti pálkařům nadělila 1x SO, přestože měla trochu problémy s míčem (žákyně hází s 11" míčem, kadetky 12" a střídání míčů není zrovna ideální). V polovině druhé směny vedl Sabat 1:0. Na prkno se opět postavila Terka a utkání dovedla k vítěznému konci díky dobrému nadhozu, zlepšené pálce a práci na metách. Na pálce potěšila Sára Rudolfová, která, přestože byla aut, 2x krásně odpálila a stáhla hru soupeřek na sebe, takže umožnila posun spoluhráček na metách a následné body. Konečné skóre 5:1 nás poslalo do finále.

Klára Vlachová, foto: Dalibor Jasiok

Druhým finalistou díky zlepšenému výkonu v utkání se Storms Řepy se stala Kotlářka, takže druhý zápas se stejným týmem. Tentokrát jsme nechali házet celý zápas Veverču, aby si trochu užila. A nezklamala, za 4 směny soupeřky i přes několik výborných odpalů dokázaly skórovat jen 1x, zatímco naše hráčky postupně doběhly 11x, takže konečné skóre 11:1.

Co na závěr? Naše nadhazovačky neměly konkurenci, naše pálkařky díky přijatelným nadhozům soupeřek také ne. Kadetky hrály výborně (což jsem tak trochu čekal), žačky hrály úžasně (v což jsem doufal) a "novicka" jen příjemně překvapila. Všeobecným překvapeím pak byla především Koja a její dlouhé odpaly (kde se to v té postavičce bere?), ale zlepšení na pálce platilo všeobecně - Vanďa, Sára Lipnerová, Monča, Verča, Karolína i Kamila Gottvaldovy, Kája....

Vanďa Jasioková, foto: Dalibor Jasiok

Vítězství bylo velkým zadostiučiněním trenérům (Renča, Petr) a radost ze hry a potěšení daly hráčky výrazně najevo.
Pro mě osobně to byl zase jednou nádherný víkend právě díky hráčkám, perfektnímu koučování zmíněnými trenéry a zákulisními uznáními ostatních trenérů našemu týmu a nadhazovačkám.
Jediným černým puntíkem bylo zranění Káji Křížové při nedokonalém slajdování na domácí metu, které se nakonec naštěstí ukázalo jako méně závažné...

 

Starší články