>

Pravidla provozu v areálu, Safe At Home

Radka Sitarová, 23.04. 2020 Aktuality

Na postupné rozvolňování opatření kvůli koronaviru reaguje i baseballový a softballový areál Strawberry field. Podmínky pro sportování se zlepšují, ikdyž ještě s významnými omezeními.

Areál nabízí možnosti zejména pro individuální přípravu. Pro individuální pálkařský trénink ve dvojicích jsou k dispozici pálkařské tunely č. 1 a č. 3. Prostřední tunel je prozatím uzavřený.

Rezervace tunelů je možná zde

https://blansko.baseball.cz/o-klubu/86/rezervace

Ve dnech úterý, středa, pátek v době od 17.00 - 20.00 hodin je areál rezervovaný pro potřeby A-týmu. V těchto časech, prosím, do areálu nevstupujte.

Týmové tréninky stále probíhat nebudou. V souvislosti s uvolněním podmínek pro sportování na otevřených sportovištích jsou umožněny tréninkové jednotky pro menší skupinky hráčů, za dodržení hygienických a bezpečnostních opatření - nošení roušky, dezinfekce, minimální odstup 2 m, které je naštěstí možno v našem rozsáhlém areálu dobře dodržet.

Ostatní aktivity prozatím nejsou v areálu povoleny. Stále platí zákaz shromažďování na hřišti. Rovněž není umožněno využití vnitřního zázemí hřiště.

Pokud budete chtít venkovní zázemí využít pro svoji individuální přípravu, prosím respektujte opatření, využijte rezervační systém a buďte k sobě ohleduplní.

Naši hráči mohou také využít tipy k domácí přípravě, kterou trenéři jednotlivých kategorií mohou svým svěřencům rozesílat mejlem.

Také Česká baseballová asociace reagovala na nepříznivou situaci vytvořením projektu #SafeAtHome.

Na webových stránkách https://www.baseball.cz/safeathome/

najdete dnes již přes 60 videí s ukázkami tréninku od nejmladších (do deseti let) přes mladé (11 a 15 let) až po nejstarší (patnáct plus). Naleznete zde videa týkající se fyzické kondice, kompenzační cvičení i videa zaměřená na herní přípravu jednotlivých postů. Zkrátka každý by si měl přijít na své a individuálně se připravit na začátek sezóny.

Pokud i vy máte nějaká videa se zajímavými cviky, můžete kontaktovat ČBA mejlem na media@baseball.cz, velice rádi přidají Vaše videa na rozcestník #SafeAtHome.

Přejeme Vám hodně zdaru, sportovního elánu a především nám všem pevné zdraví, abychom se mohli brzy opět potkávat bez omezení na hřišti.

 

 

 

Starší články