>

Kvalifikace na MČR U11

Jaroslav Krejčíř, 22.09. 2020 Aktuality

Olympanům do 11 let utekla kvalifikace na MČR U11 v začarovaném kolečku.

Kvalifikace na letošní MČR byla fantasticky vyrovnaná. Černým koněm byla Jihlava, která s Draky, Třebíčí i Olympií prohrála vždy jen o jediný bod.
Žádnému týmu se nepodařilo vyhnout se porážce. Třebíč prohrála s Draky, Draci s Olympií a ta zase s Třebíčí.

Olympané předvedli dobrou hru, ale nevyhnuli se i drobným zaváháním. Turnaj ukázal, že v této kategorii uspěje ten, který má kromě jiného, kvalitní zadní pole. To naše hrálo skvěle. Zákroky Brucknera a Hanáka byly opravdu "spektakulární" a ukázaly se pro vývoj daných utkání rozhodující.
Při hře bylo vidět, že po tréninkovém Campu měli hráči větší jistotu na pálce. Vnitřní pole zahrálo slušný standard. Na pozici catchera nejvíce odedřeli Klodner a Novotný. Na této nejtěžší pozici jim pomohli Doležel a Kala. Do pole a na pálku se střídali Pavliš a Kopanický, pro které to byl zatím nejtěžší turnaj v kariéře. Podle (malinko neúplných) statistik ČBA byli našimi nejlepšími pálkaři Kala .600 (druhý nejlepší pálkař turnaje v Třebíči) a Klodner .500 (pátý nejlepší).
Výborně si vedli naši nadhazovači, kterých jsme na turnaji vystřídali celkem 8. Příjemně překvapili svým výkonem i ti méně zkušení, především mladý Štěpánek.
"Matadoři" Fajmon a Sitar dokázali odházet celé utkání a dovést svůj tým k výhře. David Sitar to navíc dokázal v infarktovém utkání s Draky, které zakončil strikeoutem. Sitar se také v turnaji umístil mezi top nadhazovači, s největším počtem strikeoutů (10 SO) a dvěmi připsanými výhrami (2W).
Pořadí v naší skupině určilo skóre, které nakonec rozhodlo o tom, že jsme v kolečku skončili na třetím nepostupovém místě.
Mrzet nás ale každopádně bude chybné nasazení do skupin.
 
Jaroslav Krejčíř, trenér
Starší články