>

A-tým začíná Extraligu 9. dubna

Radka Sitarová, 02.04. 2021 Aktuality

Přes všechny nelibé peripetie s epidemiologickou situací začíná s potřebnými povoleními a za nejpřísnějších hygienických opatření 9. dubna novou sezónu 
A-tým, jako jeden z deseti celků nejvyšší mužské baseballové soutěže Extraligy.

V tuto chvíli se jedná o jediný tým Olympie Blansko, který v dohledné době začne soutěž. Jak bude sezóna probíhat v dalších kategoriích je za současné konstelace, jejíž vývoj nelze přesně předvídat, ve hvězdách.

A-tým v tréninku, přípravná utkání odehraje 2. dubna na Dracích, foto: Petra Voet

Olympia Blansko v předešlé sezóně dosáhla v novodobé extraligové historii i přes ne zcela optimální vývoj v základní části nejlepšího umístění v extraligové tabulce, když po jasném opanování nadstavbové části obsadila celkově sedmou příčku.

Trenérem A-týmu zůstává stejně jako v předešlých letech zkušený Ivo Kučera.

„Příprava byla velmi komplikovaná, hráči se připravovali individuálně v provizorních podmínkách, de facto bez možnosti házet. I s ohledem na letošní nepříznivé počasí jsme v zimě nemohli využít náš areál. V sezoně 2021, která bude náročná také s ohledem na zužování počtu účastníků extraligy na osm, bude náš kádr posílen v rámci spolupráce s Draky o dva hráče, kteří již u nás hráli v loňské sezoně. Jedná se o Martina Perničku, univerzála, který je schopen hrát ve vnitřním i zadním poli. Druhým je Adam Prudil, blanenský odchovanec, který hraje ve vnitřním poli. Současně s nimi u nás bude hostovat nadhazovač Václav Tauš. Ze zahraničních hráčů jsme uzavřeli dohodu s japonským catcherem Natsuhiko Ue, kterého blanenští příznivci znají již z roku 2018, kdy u nás působil. Dalším zahraničním hráčem bude Luis Rengel z Venezuely. Jedná se o 31 letého nadhazovače, který má několikaletou zkušenost z profi baseballu v USA. Co se týče našeho vlastního kádru, do blanenského dresu se vrací z Techniky náš odchovanec Vojta Pomazal a s ním přichází Michal Klimeš, oba jsou vnitřní polaři.“

Natsuhiko Ue - japonský catcher, foto: Ivan Nejezchleb

Luis M. Rengel  - venezuelský nadhazovač, foto: archiv hráče

Základní část blanenské sestavy zůstává bez významnějších změn, na kopci v dresu Olympie uvidíme opět zkušené nadhazovače Štěpána Havlíčka a Jakuba Kostku, jejichž výkony na kopci představují základní kameny výsledkového rozuzlení většiny zápasů.

Štěpán Havlíček - nadhazovač, foto: Petra Voet

Jakub Kostka - nadhazovač, foto: Petra Voet

„Soutěž bude náročná, protože týmy ze spodní části tabulky a nováčci (Blesk Jablonec a Sokol Hluboká n. Vltavou) určitě investovali dost prostředků, aby letos zaútočili na TOP6. Tedy zatím to tak vypadá a odhaduji, že jako vždy bude šest týmu bojovat o dvě místa v play-off. Tím, že se letos po baráži udrží jen dva týmy, bude ta sezóna nejnáročnější z těch všech našich od návratu, a to hlavně psychicky. Myslím, že po letech bojů o udržení, které jsou na psychiku podle mne náročnější než samotné boje v play-off, jsme dobře připraveni. Věřím, že naše výkony mají za poslední čtyři roky stoupající tendenci a je čas to zúročit“ věří Jakub Kostka.
Cílové mety jsou pro trenéra Ivoše Kučery jasné „Cílem je jednoznačně udržení extraligy pro další sezónu.“  Totéž potvrzuje Kostka „Chtěl bych, abychom se prezentovali týmovým výkonem, protože nemáme žádnou výraznou individualitu. Společně táhnout za jeden provaz a poctivým výkonem každého hráče jít za vítězstvím. Jsme tým různých generací, ale většina rodáků z Blanska. Na nejmenší město na baseballové mapě dobrý počin, že? Máme dejme tomu 12 odchovanců, schopných hrát extraligu. Jinak jsme asi pro spoustu týmů nepříjemným soupeřem, ať už hřištěm, nebo naší hrou. Osobně se však snažím vždy hrát fér, a to bych chtěl i od našeho týmu. Být férový a minimálně přístupem vyrovnaný soupeř všem, které ve extralize potkáme. A to si myslím se nám daří lépe a lépe.“

Extraligová utkání začnou díky výjimce MZ 9. dubna, za velmi přísných hygienických opatření a bohužel bez diváků. Prvním soupeřem budou blanenské Olympii Hroši Brno.

 

Věříme, že se nám podaří zprovoznit kameru a z utkání budou pro naše fanoušky co nejdříve k dispozici živé záběry.

 

Starší články