>

Olympia Blansko 5. na ČBP U9

Radka Sitarová, 24.06. 2022 Aktuality

 
Červnový víkend 18. - 19. se pro naše U8/U9 nesl ve znamení ČBP U9 v Třebíči, ze kterého si Olympia Blansko odvezla 5. místo.
 
 
Většina z týmu už posbírala první zkušenosti s větším turnajem v rámci U8, či někteří i s U10 - tak jsme věděli do čeho jdeme. 
V turnaji byly dvě čtyřčlenné skupiny, kdy hraje každý s každým. Ve skupině narážíme na obvyklé soupeře z regionu  - Hrochy Brno, Třebíč Nuclears a Techniku Brno.
První zápas s Nuclears nám opět nevychází (často máme problém s nastartováním) a prohráváme ho s tím, že nedáváme ani bod.
 
 
Ve druhém zápase s Hrochy dostáváme 3 homeruny za celkem 6 bodů a tento bodový rozdíl už nedokážeme do konce zápasu stáhnout, ale i tak se naše hra výrazně zvedla, i díky prvnímu homerunu našeho borce.
 
 
V posledním zápase s Technikou to bylo primárně o infarktové koncovce, když až v nastavené směně dáváme rozdílové 2 body oproti 0 bodům Techniky - klobouk dolů před hlavami našich hráčů, kdy Technika v poslední dohrávce před nastavením stáhla náskok 4 bodů...prostě jsme to urvali. 
 
 
Tímto zápasem jsme se dostali do souboje s posledním z druhé skupiny, což byli Arrows Ostrava - zápas se odehrál v naši režii, kdy vyhráváme o větší bodový přísun a opět jsme zápas vyšperkovali jedním homerunem.
 
Tím se dostáváme do souboje o konečné 5. místo a opět proti Technice Brno. V první směně nedáváme ani bod a Technika 5, ale opět jsme to nezabalili a postupně zápas otáčíme v naše vítězství - naštěstí už bez nervy drásající koncovky.
 
Celkové 5. místo je pro naše mladé družstvo úspěchem a pevně věříme, že 5. místem to nekončí. 
 
 
 
Díky skalním fanouškům / rodičům za podporu. 
 
Trenér Dave, David Suchý
Starší články