>

V sérii s Bleskem ukořistilo Blansko jednu výhru

Radka Sitarová, 04.08. 2022 Aktuality

O víkendu 15. - 17. července odhrála Olympia sérii tří utkání s Bleskem Jablonec. První duel se odehrál na blanenském Strawberry field a Olympia ukořistila těsnou výhru 4:3. Sobotní odveta se odehrála rovněž v Blansku, tentokrát se utkání odvíjelo ve prospěch soupeře, který zvítězil přesvědčivě 10:0. V neděli zajížděli blanenští borci do Jablonce, odkud si přivezli taktéž prohru 1:11. 

Olympia o tomto víkendu postrádala více než polovinu kádru a jablonečtí nesouhlasili s přeložením zápasů. Tým tak museli doplnit hráči, kteří svou kariéru již přerušili, či ukončili.

V prvním pátečním utkání odstartoval na kopci Aleš Blažek, který vydržel až do sedmé směny. Utkání na kopci zavřel Jakub Kostka

První body si připsalo Blansko ve 4. směně, kdy odpálili Ladislav Kabeš a Vojta Pomazal, do hry pak dostal míč Aleš Blažek a byly z toho dva body. V 6. směně Blesk korigoval na 2:1. V 9. směně při jednom autu k vítězství ale zase přišla volná meta a chyba v poli, což znamenalo vyrovnání na 2:2. V dohrávce 9. volná meta, na dva auty odpálil David Farkaš, trefení Jakuba Lakoty, Filip Barták volná meta a následný walk - off hit Jakuba Kostky znamenal konečné vítězství pro Blansko 3:2.

Sobotní domácí utkání odstartoval na kopci Michal Klimeš, který odházel 4 směny, další dvě směny si rozdělili Filip Fabian a Ladislav Kabeš

Olympia prohrává rozdílem 10:0 po 8. směně. Hit si připsal Filip Bárták.

Ke třetímu utkání vyjela Olympia na hřiště soupeře do Jablonce, kde Blesk před svými fanoušky uštědřil hostujícímu týmu porážku 11:1. Na kopci za Blansko odstartoval David Farkaš, který odházel 4 směny. Začal velmi dobře, když v prvních dvou směnách neumožnil soupeři bod. První tři body domácího týmu přišly až ve třetí směně, ve čtvrté Jablonec přidal na Davida ještě dva body, zatímco Blansku se v útoku nedařilo, takže průběžné skóre 0:4. Poté na kopci vystřídal Farkaše Jakub Kostka, který udržel v páté směně soupeře bez bodu. V šesté a sedmé směně přidal Blesk po třech dobězích a protože Olympia dokázala skórovat poze jedenkrát v šesté směně, končí utkání rozdílem 11:1 po sedmé ve prospěch Jablonce.

Hitů si Olympia připsala celkem 7 - Farkaš 2x, Kostka, Klimeš, Kabeš, Kocman a Kohoutek po 1.

 

Foto: Petra Voet

Starší články