1. Olympia Blansko >
  2. Olympia Generations Cup 2022

Olympia Generations Cup 2022

Radka Sitarová, 27.10. 2022 Aktuality

 
Na samém sklonku letošní sezóny se příznivci blanenského baseballu dočkali dalšího ročníku turnaje generací. 2. ročník Olympia Generations Cupu, jehož myšlenkou je setkání baseballistů, blanenských odchovanců, napříč generacemi, se uskutečnil ve dnech 14. - 15. října na blanenském Strawberry field.
 
 
Turnaje se účastnily 4 týmy:
 
  • Youngsters U25,
  • Middlemen (26 - 31 let)
  • First Harvest (32 - 37 let)
  • Old Guns (37+)
 
Manažeři jednotlivých týmů - Ladislav Kabeš, Jakub Kostka, Libor Kolář a Ivo Kučera - měli za úkol sestavit svůj tým z borců, kteří kdy prošli blanenským baseballem a zastupují příslušnou generací hráčů. Loňský pilotní ročník však ukázal, že myšlenka Jakuba Kostky propojit v jednom čase a prostoru několik baseballových generací, je natolik lákavá, že o účastníky nebyla nouze. 
Většina z hráčů napříč generacemi ocenila nejen možnost zase se proběhnout po hřišti a zahrát si oblíbenou hru společně s přáteli, ale především společné setkání všech, kdo by jen ztěží hledali jinou příležitost pro společné vzpomínky, příjemné posezení a pobavení se. 
 
Všichni účastnící předvedli maximální a úctyhodné výkony a k vidění byly ve všech týmech krásné baseballové zákroky a akce, ikdyž ani o chyby nebyla nouze, což však nikomu na dobré náladě neubíralo.
 
 
Ve finále se utkali Youngsters s Middlemen, kteří v prodloužení dokázali zvítězit a ukořistit trofej pro vítěze - putovní pohár Olympia Generations Cupu.
 
 
O třetí místo bojovali First Harvest a Old Guns, zápas skončil nerozhodně.
 
V průběhu dvou dní bylo dost příležitostí užít si společně strávený čas, buď přímo při hře, nebo při dobrém jídle a pití.
 
Velké díky patří všem, kdo se zúčastnili, zejména aktivně jako hráči jednotlivých týmů, ale také fanouškům, celému realizačnímu týmu a Jakubovi Kostkovi, který tuto krásnou myšlenku přinesl před rokem na Strawberry field.
 
Marie Hrubá: "Skvělá ukázka setkání čtyř generací baseballových utkání a hlavně setkání hráčů, kteří spolu vyrůstali a hráli. Děkuji."
 
Pavel Zvěřina: "Opět super akce. Snad se zase příští rok všichni sejdeme ???? "
 
Milan Vondra: "Blanenský Generations cup pomyslně prosekává cesty, které by možná časem zcela zarostly a nachází, objevuje a obnovuje stará přátelství mezi sportovci jednoho oddílu, jednoho týmu, sportu, baseballu."
 
Jakub Kostka: "Druhej rok po sobě. Tentokrát to bylo těžší, ale obhajoba zlata z Generations cupu proběhla zkušeně 9:8 v krásným finále ???????? díky moc borci a nejpozději za rok jdeme pro Triple! ??????"
 
Video od Milana Vondry: 
GC 2022_teaser
GC 2022_aftermovie
 
Těšíme se na příští rok!
 
Foto: Petra Voet
Starší články