1. Olympia Blansko >
  2. U8

Olympia Blansko

Olympia opanovala největší národní baseballový turnaj pro děti do 8 let FirstCup

OB, 17.03. 2019 Aktuality

                     O posledním červnovém víkendu se v brněnském areálu U Hrocha konal největší národní baseballový turnaj pro děti do 8 let FirstCup 2018! A díky mladíčkům z Olympie, kteří si na turnaji brzy získali zasloužený respekt, opanovalo Blansko naprosto suverénními výkony celý turnaj!

Zúčastnit se tohoto prestižního a nejsledovanějšího turnaje bylo výsadou, kterou si musely týmy vysloužit v předchozích kvalifikačních Stříbrných FirstCupech.  Kvalifikace probíhaly v 5 regionech České republiky a o postup bojovalo 30 týmů.  Olympia Blansko postoupila v nejsilnějším regionu Jih, jehož kvalifikace probíhala na Strawberry field na konci května, ze 3. místa a dostala se tak mezi 16 týmů, které se mohly těšit na krásný baseballový turnaj FirstCup 2018.

Olympia Blansko neměla lehký úkol, obhajovala loňské fantastické 2. místo. Blanenský tým však šel do turnaje s nadšením a přesvědčením, že má na stupně vítězů. Po dvou dnech turnaje se ukázalo, že Olympia Blansko je silným soupeřem a předvádí své standardní výborné výkony, které blanenské hochy držely na prvních místech baseballových statistik. Nebylo tak překvapením, že si Blansko naprosto sebevědomým způsobem zajistilo postup do klání o medaile.

Poté co Olympia v semifinále přesvědčivě porazila Nuclears Třebíč, chyběl již jen krůček k vytouženému vítězství. Stejně, jako v předchozím ročníku, se Olympia Blansko ve velkolepém finále před kamerami České televize potkala s Draky Brno. To, co však ve finále následovalo, nečekal ani nejvěrnější blanenský fanoušek. Snad jen trenéři věděli, co se v klucích skrývá za nevídaný baseballový a týmový potenciál. Olympia Blansko si přes vynikající práci v turnaji stejně stále šetřila to nejlepší na finále! Kluci podali naprosto neuvěřitelné a v této věkové kategorii nevídané výkony. Na začátku utkání blanenští pálkaři rozstříleli pole Draků a stáhli 4 body. Naopak obávaného soupeře naprosto precizní obranou v poli, se zákroky hodnými baseballové extraligy, nepustili až do poslední směny k bodu. Publikum žaslo nad naprosto suverénní hrou blanenských hráčů! Olympia Blansko tak ve finále naprosto obdivuhodným způsobem porazila Draky Brno 12:1 a stala se vítězem FirstCupu 2018! Z individuálních ocenění byli vyhlášení David Sitar jako MVP (nejužitečnější hráč turnaje) a Dominik Štěpánek (nejvíce doběhů).

Součástí turnaje byly také dovednostní soutěže Masters – hod, odpal, homerunový běh. V individuálních disciplínách byli oceněni Lukáš Hanák – 1. místo v běhu po metách a Jan Novotný – 3. místo v běhu po metách. Úspěšní byli také Adrien Kurečka v běhu 4. místo a David Sitar v hodu 5. místo. Celkově jako tým skončila Olympia v Masters taktéž na 1. místě!

O nádherný úspěch se zasloužili také Martin Fajmon, Honzík Kučera, Filip Altrichter, Adrian Kurečka, David Grepl, Kubík Demovič, Šimon Bruckner a Radek Doležel.

A samozřejmě velké poděkování a kloubouk dolů před trenéry Michalem Kohoutkem a Markem Novotným, kteří se svým úžasným přístupem a vedením týmu na úspěchu kluků velkou měrou podíleli. A také Helči Petrové, která nám naše krásné výsledky jistila svým zápisem! Díky také skvělým rodičům a fanouškům za podporu a super vášnivou atmosféru!

Heja heja Olympia