1. Olympia Blansko >
  2. Olympia vybojovala 4. místo na MČR U9

Olympia vybojovala 4. místo na MČR U9

Radka Sitarová, 16.09. 2023 Aktuality

O víkendu 8. - 10. září se v Blansku opět po roce konalo MČR kategorie U9 v baseballu. Tentokrát nám přálo i počasí - celý turnaj se odehrál v parádních baseballových podmínkách.  Turnaje se zúčastnilo 17 týmů z celé republiky a Olympia Blansko zde měla své ambiciózní zastoupení. Hráči, kteří hrají i za starší kategorii, se chtěli ukázat proti svým vrstevníkům a můžeme říci, že po turnaji za sebou zanechali výraznou stopu. Olympia Blansko sahala po příčkách nejvyšších, nakonec obsadila krásné, byť nevděčné, 4. místo.

Ale od začátku. První den turnaje v pátek nás čekala tři utkání základní skupiny, s Orly Choceň, Třebíčí Nuclears a SaBaTem Praha. 

Orli Choceň jsou naším častým turnajovým soupeřem a vždy s ním hrajeme vyrovnanou partii. Na domácím hřišti tomu nebylo jinak. Až v závěru ukazujeme naši pálkařskou sílu a "utíkáme" na skóre 10:3.

Další zápas se jevil jako ten, který měl diktovat možného leadra základní skupiny, a byl tím nejvyrovnanějším zápasem ve skupině. Ve vypjatém utkání dominují pálkaři a jdeme si pro vítězství 12:11, kdy skóre otáčíme v poslední směně. Ve třetím zápase dne se SaBaTem Praha držíme konzistentní kvalitní výkon a vyhráváme 15:6. Tímto vítězstvím jsme si zajistili první místo v tabulce základní skupiny a sobotní poslední zápas skupiny už na výsledek nemá vliv.

Sobotní den začínáme zmíněným posledním zápasem skupiny proti Berounu a s lehce pozměněnou sestavou porážíme Beroun 19:2. Základní skupinu máme za sebou a jdeme z prvního místa bez zaváhání do čtvrtfinále proti Miners Kladno. Kladno ve své skupině ukázalo, že baseball hrát umí a výrazně potrápilo v boji o první místo ve druhé skupině Draky Brno. Naši hráči ale berou otěže duelu s Kladnem do svých rukou a jdou si za jistým vítězstvím 11:4. I další hrací den tak končíme bez porážky a  můžeme si zařvat "Olympia Blansko jde do semifinále"!

V semifinále narážíme na zřejmě nejsilnějšího soupeře, Hrochy Brno. Ukázali jsme, jak moc toužíme po finále a Hrochy jsme "prohnali" co to šlo. I tak ale nakonec odcházíme s první prohrou v turnaji 13:8 a budeme bojovat o 3. místo na MČR s celkem Sokol Hluboká, který ve svém semifinále podlehl Drakům Brno. Za zmínku stojí, že Hroši za celou základní skupinu dostali pouze 6 bodů a ve finále 5. Naši Olympané jim dali 8!

Zápas o 3. místo se nám nehodnotí dobře, protože jsme jej prohráli 10:9, kdy jsme ještě v poslední směně dokázali skóre otočit v náš prospěch a před soupeřovou dohrávkou vést o 3 body. Současně jsme si na Hlubokou věřili a myslíme, že jsme na ně hráčsky měli, jen jsme to v jediném zápase turnaje nedokázali dotáhnout a ukázat na hřišti. Ale to je sport, otřepem se a příště hozenou rukavici zvedneme znovu.

Na děti můžeme být hrdí za to, co předvedli a jak dokázali bojovat, rvát se o výsledek, otáčet skóre, nádhera... a když si promítneme poslední 2 roky, během kterých stále výkonnostně rostou a už to není o tom, že chceme nějaký zápas vyhrát, ale myslíme už na to, že chceme bojovat o medaile a daří se nám to, tak je to směr, kterým chceme jít....dokonce od jednoho hráče zaznělo: ".....my vyhráváme furt, tak jsme jim to nechali no...." :-D 

Málem bychom  zapomněli na fantastickou kulisu od rodičů, fanoušků, babiček a dědečků - náš 10. i 11. hráč, za což velké, obrovské díky :-)

za tým trenér David Suchý

Realizační tým: Zdeněk, Milan, Petr, Dave

Foto: Petra Voet 

 

Starší články