1. Olympia Blansko >
  2. Ženy bojovaly o postup na finálový turnaj 3. ČSL žen

Ženy bojovaly o postup na finálový turnaj 3. ČSL žen

Radka Sitarová, 18.09. 2023 Aktuality

V sobotu 16. září odjely ženy odehrát kvalifikační turnaj o postup na finálový turnaj do Ledenic. Po dlouhé cestě nastoupily do prvního zápasu s týmem Slavia Plzeň. V zápase se Olympii moc nedařilo na pálce a ani obrana nebyla moc úspěšná, podlehla soupeřkám 7:17. Hned po čtvrt hodinové pauze čekal blanenské dámy zápas s domácím týmem Žraloci Ledenice. Zápas Olympanky zprvu ovládly a dostaly se do vedení 10:2. Ikdyž soupeřky na konci zabojovaly, tak se Olympii podařilo vyhrát 11:10. Po pauze náš tým nastoupil proti celku Blondies České Budějovice, který měl ten den již dvě výhry. Každý z týmu tahal chvíli provaz za delší konec a zápas skončil po tiebreaku ve prospěch Olympie 15:14. Ženy po odehraném dnu měly bilanci 1 prohra a 2 výhry. 

V neděli čekaly Olympanky dva zápasy v Hluboké nad Vltavou. První zápas začal ráno v devět hodin proti Pikes Praha. Zápas byl opět napínavý až do posledního míče a Olympanky berou výhru 10:9. Po kratičké pauze nastoupily naše hráčky proti domácím Sokol Hluboká. Protihráčkám nenechaly Olympanky nic zadarmo a od začátku  na pálce předváděly úžasné výkony a i v obraně skvělou hru. Zápas skončil rozdíl 19:3.

Ženy na turnaji skončily úspěšně s bilancí 1 prohra a 4 výhry. Díky skvělým výkonům se hráčky z Blanska kvalifikovaly na finálový turnaj, který proběhne za 14 dní.

Za tým Kateřina Kinclová

Starší články