1. Olympia Blansko >
  2. Mistrovství Evropy v baseballu mužů se vrací do Blanska

Mistrovství Evropy v baseballu mužů se vrací do Blanska

Radka Sitarová, 21.09. 2023 Aktuality

Česká republika letos zažívá velký baseballový boom! Český národní tým nejprve zazářil na World Baseball Classic v Japonsku, aby oslnil celý nejen baseballový svět. Poslední týden v září pak zažije český baseball další výjimečnou událost, kdy bude hostit Evropský šampionát a na 6 stadionech v republice v 5 městech ČR uspořádá turnaj o titul Mistra Evropy pro 16 evropských týmů!

Nejprve na jaře letošního roku český národní výběr pod vedením trenéra Pavla Chadima zazářil v Japonsku na World Baseball Classic, Mistrovství světa. Čeští hráči si zde získali srdce a zájem všech fanoušků i médií nejen svými sportovními výkony, ale také svým příjemným vystupováním. Utkání byla vysílána v České televizi a sledovanost byla ohromující. Český tým skutečně zazářil.

O to víc rezonuje už nejen u baseballových, ale také všech sportovních fanoušků Mistrovství Evropy, jež bude v letošním roce hostit Česká republika. Český tým bude chtít určitě ve své zemi bojovat o medaile!

Mistrovství Evropy v baseballu mužů, Eurobaseball 2023, začíná rozehráním čtyř skupin v Praze, Brně, Ostravě a Třebíči.

Velký baseballový svátek však zažije i Blansko a blanenský baseballový stadion Strawberry Field, kam se Mistrovství Evropy mužů vrací po dlouhých 18 letech. Blansko bude hostit utkání play-off od čtvrtka 28. září, kdy jsou v plánu dvě čtvrtfinále, a to ve 12.00 a 18.30 hod. Očekávají se duely nejlepších evropských týmů, jako je Holandsko, či Německo, které jsou horkými favority na medaile.

Dalšími hracími dny ve stejných časech 12.00 a 18.30 hod jsou pátek 29. září a sobota 30. září.

Příprava hřiště pro takto výjimečný a prestižní turnaj není zcela jednoduchá a probíhá již několik měsíců. Vzhledem k tomu, že v národních týmech mohou hrát hráči podepsaní v klubech americké MLB, bylo nutno ošetřit zejména bezpečnost a kvalitu antukových a travnatých povrchů. Vše se podařilo, Olympia Blansko získala po schválení hřiště komisařem MLB potřebnou akreditaci MLB hřiště a všichni baseballoví fanoušci a přátelé krásného vrcholového sportu tak budou mít možnost užít si nevšední zážitek přímo v Blansku!

Ve čtvrtek, který je dnem pravděpodobně nejvíce atraktivních utkání v rámci čtvrtfinálových klání, přivítá týmy starosta města Blanska Jiří Crha, který slavnostním nadhozem odstartuje polední i podvečerní QF zápas. Diváci se mohou těšit také na zpestření sportovního programu v podobě vystoupení půvabných mažoretek z Letovic.

Mezi utkáními zahraje v zóně pro doprovodný program kapela Velvet XXL, kapela Velvet v rozšířené verzi s bubeníkem a kytaristou.

Ve fan zóně pak najdou své vyžití děti na baseballové roadshow, či skákacím hradě, nebo při zábavných soutěžích pro děti.

Po celou dobu turnaje bude k dispozici bohaté občerstvení, či voňavá káva, shaky či něco sladkého z Perníčkové kavárničky.

Nebude chybět ani stánek s prodejem speciální kolekce oblečení a předmětů k Mistrovství Evropy.

V sobotu večer se pak mohou všichni těšit na letní kino, které odstartuje od cca 21.30 hod, dle vývoje podvečerního utkání, a to přímo na hlavním hřišti s hledištěm na hlavní tribuně.

Vstupenky budou k dispozici na místě, omezený počet byl uvolněn do informační kanceláře Blanka na čtvrteční čtvrtfinálový den, nebo jsou k zakoupení on-line na www.eurobaseball2023.com

Děti mají vstup zdarma v doprovodu dospělého, v rámci programu pro školy, který je v plánu na páteční dopoledne od 9.00 – 12.00 hod a v rámci něhož si děti zasoutěží v dovednostním pětiboji, nebo si zkusí zahrát Bee-Ball – zjednodušenou formu baseballu.

Na sobotní letní kino je přístup otevřen široké veřejnosti, vstupné buď v rámci vstupenek na Eurobaseball nebo samostatně 50 Kč/vstup.

Všichni jste srdečně zváni a budeme se na Vás těšit na tribunách blanenského Strawberry Field!

 

Pro více informací nás sledujte na našich sociálních sítích :) 

Změna programu vyhrazena. 

Starší články