>

Blanenský Filip Hedl na MS na Tchaj-wanu!

Radka Sitarová, 30.08. 2019 Aktuality

Nejmladší česká baseballová reprezentace má za sebou Mistrovství světa, které se konalo na přelomu července a srpna v Taipei na Tchaj-wanu. Čtyři vítězství a čtyři porážky stačily českému nároďáku na konečné krásné osmé místo.

Do žákovského reprezentačního výběru se z Olympie Blansko svými výkony probojoval na pozici nadhazovače i Filip Hedl, pro kterého byla možnost hrát v základní sestavě národního výběru velkou poctou.

Česká republika odehrála na MS tyto zápasy:

  • ČR vs. Japonsko 0:21
  • ČR vs. Fiji 30:1
  • ČR vs. Jihoafrická republika 21:4
  • ČR vs. Tchai-wan 0:15
  • ČR vs. Kuba 0:5
  • ČR vs. Itálie 8:1
  • ČR vs. USA 0:15
  • ČR vs. Austrálie 9:2

Filipovi se dařilo na kopci především v utkání proti Kubě, když kvalitně doházel tři směny,  v nichž umožnil pouze jeden doběh. Na kopci se mu dařilo také proti týmu z USA, kdy během dvou směn neumožnil doběh, přestože Američané byli favority turnaje jako úřadující mistři světa.

Dostat se někam do světa s baseballem byl pro Filipa vždy jeho velký životní sen, který se mu v létě podařilo splnit!

„Byl jsem neuvěřitelně rád, že se mi podařilo dostat se do národní reprezentace, protože jsme letěli na Tchaj-wan, kde se odehrávalo mistrovství světa v baseballe do 12 let. Hrál jsem většinu zápasů, ale moje nejvíce úspěšně zápasy byly proti Spojeným státům americkým a proti Kubě. Proti Kubě jsem nadhazoval 3 směny bez obdrženého bodu a proti Spojeným státům 2 směny bez obdrženého bodu. Byl jsem velice rád, že mi můj hlavní trenér Filip Procházka důvěřoval a nechával mě hrát.  Jsem šťastný, že jsem tento turnaj mohl zažít. Byl to nejlepší turnaj v mém životě. Nejvíc pro mě bylo hrát mezi 12 nejlepšími zeměmi na světě. Cítil jsem se na turnaji jako celebrita, protože za námi pořád chodili a hlídala nás policie. Stát na hřišti, které bylo zaplněné 8 tisíci lidmi, a poslouchat hymnu České republiky byla pro mě neuvěřitelná čest. Když vyslovovali mé jméno a můj stát na stadionu pro 8 tisíc lidí, běhal mi mráz po zádech a do očí se mi hrnuly slzy.“ zhodnotil svůj výjimečný zážitek Filip.

 

Starší články