>

Vítáme možnost rozšíření tréninků na hřišti!

Radka Sitarová, 26.04. 2020 Aktuality

Vzhledem k nečekaně rychlému obratu v některých restrikčních opatřeních vlády, je aktuálně možno scházet se a trénovat ve skupinách do 10 lidí. Znamená to tedy, že můžeme pokračovat v rozšiřování tréninkových jednotek, kde se již může sejít větší skupinka hráčů.

Foto: Milan Vondra
 
Týmové tréninky v podobě, v jaké jsme na ně zvyklí, ještě probíhat nebudou.
Přesto již lze pracovat ve větších skupinách a organizovat tréninky tak, aby bylo možné k dosavadní individuální přípravě přidat také systematický trénink v početnější sestavě, kde se dá pracovat i na souhře, strategii apod.
Organizaci tréninků v menších skupinách budou mít na starosti trenéři jednotlivých kategorií a budou Vás informovat mejlem. 
Tréninky budou prozatím pravděpodobně zkráceny tak, aby měly všechny skupiny možnost se na hřišti vystřídat.
 
Stále samozřejmě platí ostatní nařízení, resp. doporučení vlády. Areál bude vybaven dezinfekcí a děti budou upozorněny na zvýšené dodržování hygienických pravidel. 
Využívání vnitřních prostor, mimo toalet, je nadále zapovězeno. Na dezinfekcí vybavené toalety se bude moci po jednom, s důrazem na dodržení zvýšené hygieny. Při venkovních aktivitách je třeba dodržovat odstup min 2 m, nebo je nutno použít roušku.
Stále platí zákaz shlukování se ve větších skupinách.
 
  • sportování ve skupinkách po max. 10 osobách
  • 2 m odstup / oddělení fyzickou překážkou - plot, stěna / roušky
  • na toalety po jednom / dezinfekce rukou
  • zákaz shromažďování
 
Více info ve výkladu České unie sportu zde
https://www.cuscz.cz/media/tiskove-zpravy/vyklad-cus-je-mozne-trenovani-deti-v-kolektivu-a-od-pondeli-otevrit-vnitrni-sportoviste-ve-zvlastnim-rezimu.html
 
 
Ve vlastním zájmu nechceme situaci ani my zbytečně podceňovat a tréninkové jednotky budou uzpůsobeny do největší možné míry aktuálnímu stavu. Tak abychom se mohli na hřištích setkávat opět v normálním režimu.
Samozřejmě respektujeme přístup rodičů k dané situaci a s pochopením akceptujeme právo na rozhodnutí o tom, zda se dítě bude tréninku účastnit či nikoli. Prosíme také rodiče o to, aby informovali své děti o zvýšených nárocích na dodržení hygienických opatření.
 
Těšíme se na hřišti.
 
Vedení klubu, VV OB
 
Starší články