>

Zlato ve třetí sezóně v řadě se třpytí na hrudích týmu U10

Radka Sitarová, 05.10. 2020 Aktuality

Mladí blanenští baseballisté jsou třetí sezónu nejlepším týmem v ČR!

Olympia Blansko sklízí sladké ovoce za výbornou práci s mládeží. Blanenští kluci přesvědčili i letos, že patří mezí špičku na českém baseballovém poli.

Silné jádro týmu, který v roce 2018 opanoval prestižní turnaj FirstCup, zvítězil v ČBP U8 a v roce 2019 vybojoval fantasticky titul Mistrů ČR, se v závěru letošní sezóny blýskl svými výkony také v Hluboké nad Vltavou, kde zvítězil v Českém baseballovém poháru v kategorii U10.

Tým U10:

horní řada zleva: Jaroslav Krejčíř, Radek Hanák, Marek Novotný, Helča Petrová, Nikol Novotná prostřední řada: Vojta Klein, Martin Fajmon, Radek Doležel, David Sitar, Lukáš Hanák, Jan Novotný dolní řada: Šimon Bruckner, Dominik Štěpánek, Adam Latner, Jan Kučera, David Grepl

 

Pod vedením trenérů Jaroslava Krejčíře a Marka Novotného odjeli blanenští hráči do malebného města Hluboká nad Vltavou na nejdůležitější turnaj sezony v kategorii hráčů do 10 let ČBP U10, který se konal ve dnech 18. – 20. září. Turnaj bohatě obsadilo 17 kvalitních týmů z celé ČR od Plzně až po Ostravu.

 

Olympia Blansko měla na první den turnaje naplánovány dva zápasy. Blanenští kluci začali rozpačitě, prohrou 6:9, proti soupeři z regionu Nuclears Třebíč. A to nebyl začátek, který si tým, coby obhájce titulu nejlepšího týmu ve své kategorii, představoval. Ale jak se říká, první vyhrání z kapsy vyhání. Klukům se po „studené sprše“ vítězných třebíčských odpalů podařilo zkoncentrovat a druhý páteční zápas nad týmem Orli Choceň vyhrávají 8:2.

V pátek usínají s tím, že v sobotu musí hned v prvním utkání zabojovat a nad Hrochem Brno vyhrát minimálně o 4 body, aby měli šanci na postup ze skupiny do čtvrtfinále a boje o medaile. Oproti pátečnímu dni se na hřiště postavil tým ve své plné fyzické i mentální síle. Kluci neponechávají nic náhodě a s obrovskou podporou svých fanoušků vítězí nad Hrochem Brno 8:3. Olympia postupuje do čtvrtfinále jako první ze skupiny.

V dalším utkání blanenští kluci ukazují své schopnosti a naprosto přesvědčivým výkonem a silnými odpaly do zadního pole převálcovali Eagles Praha 16:3. Zdá se, že Olympia Blansko má již splněno, když postupuje do semifinále a dostává se mezi nejlepší čtyřku turnaje, kde je už natolik silná konkurence, že zápasy mohou dopadnout ve prospěch kohokoliv.

Vítězná nálada, která zavládla v týmu blanenských hochů však dává vnitřní a raději nahlas nevyslovovanou naději, že i letos mají šanci pomýšlet na nejvyšší metu v turnaji.

Ještě v sobotu nastupuje Olympia v semifinále proti silnému soupeři Cardion Hroši Brno. Kluci ví, že nesmí nic podcenit. Znají chuť vítězství a zároveň zrádnost baseballu, kdy jediný zdařilý odpal soupeře, nebo chyba v obraně v poli, může rozhodnout zápas. Všichni z týmu se koncentrují na své výkony, podporují se. I méně zkušení hráči jsou oporou a proměňují své šance na pálce. V pátek neuvěřitelné se stává skutečností, Olympia vítězí nad Hrochy 7:5 a postupuje do finále!

Finále je plánováno na neděli. V druhém semifinále poráží Kotlářka Praha Draky Brno. O soupeři je rozhodnuto. Olympia začíná v obraně a na pálku jde Kotlářka, která hned ze startu nadělila blanenským klukům 5 bodů, na které nedokázali mladí Olympané v dohrávce první směny zareagovat a prohrávají 0:5. Nejtěžší začátek zápasu, jaký mohl nastat. Kluci však ukazují svou na svůj věk neuvěřitelnou mentální sílu, nenechají se rozhodit a neklopí hlavy. Finále ukazuje naprosto fantastický baseball, s úžasnými zákroky. Týmový duch a vůle každého z hráčů blanenské sestavy vede Olympii k bodu za bodem. Před dohrávkou zápasu prohrává Blansko 6:7 a jde na pálku. Pokud chce získat pohár, musí kluci stáhnout minimálně 2 body. V neuvěřitelném finiši kluci od začátku plní mety, krásný odpal za odpalem a je tady vyrovnávací 7. doběh. Kluci jsou v naprosté euforii, plné mety za stavu 7:7 a rozhodující odpal – Olympia Blansko vítězí 8:7 a zlatí kluci se stávají baseballovými šampiony v kategorii U10!

 

Starší články