>

Kadeti si spravili chuť na MČR U15 B

Radka Sitarová, 30.09. 2022 Aktuality

Ve dnech 24. - 25. září se na blanenském baseballovém a softballovém stadionu Strawberry filed konal turnaj Mistrovství ČR B v baseballu v kategorii U15. Turnaje se zúčastnilo deset týmů ve dvou skupinách, kde se hrálo na dvou hřištích systémem každý s každým.  Olympia Blansko pod vedením trenéra Ivoše Kučery ve čtyřech zápasech nezaváhala ani jednou a tým se tak se sezónou rozloučil na vítězné vlně čtyř výher v řadě. 

Olympia Blansko po úspěšném MČR U9 hostila o pár týdnů později také MČR U15 B. Kadeti tak mohli nastoupit před domácím publikem. 

Tým Olympie se na hlavním hřišti utkal ve skupině B postupně s týmy Techniky Brno, Praotci Roudnice nad Labem, Baseball Plzeň a Ježci Jihlava. Největším soupeřem měla dle papírových předpokladů být Technika Brno. Oba týmy se utkaly hned v prvním sobotním zápase.

Technika Brno – Olympia Blansko 1:4

Velmi vyrovnaný souboj, ve kterém se Technika ujala vedení 1:0, Olympia srovnala ve druhé směně a až do šesté směny se skóre nezměnilo. Za Techniku výborně házel Staněk a blanenský tým drželi ve hře postupně David Sitar, David Hráček a David Lakota. O výsledku rozhodla zmiňovaná šestá směna. Staněk musel střídat pro dosažení max. možného limitu počtu nadhozů, jeho nástupci nedokázali navázat na jeho výkon a množstvím volných met darovali Olympii vedení 4:1. Lakota si udržel vynikající výkon až do poslední směny a dovedl Olympii k výhře. 

Olympia Blansko – Praotci Roudnice 12:3

Za Olympii odstartoval na kopci David Czetmayer a v úvodu soupeře k ničemu nepustil. Olympia se prosadila ve druhé směně, kdy dokázala dvakrát skórovat. Ve třetí směně ztratil blanenský nadhazovač kontrolu, daroval soupeři několik volných met a hosté se ujali vedení 3:2. Směnu dohazoval za Blansko Jakubec. V dohrávce třetí směny Olympia razantně odpověděla a dokázala 10x skórovat. Utkání blanenští vyhráli 12:3, přestože odpálili pouhé 3 dobré odpaly.

Olympia Blansko – Baseball Plzeň 13:1

Pokud se v sobotu Olympia prosazovala dobrou obranou a v útoku díky volným metám, tak úvodní nedělní utkání se změnilo ve festival dlouhých zdařilých odpalů. V zápase se soupeřem z Plzně domácí mladíci zaznamenali 14 dobrých odpalů, ze kterých dokázali vytěžit 13 doběhů. Odpal si zapsali takřka všichni hráči domácího line-upu, nejdelší z nich předvedl Broňa Buš, který dokázal poslat svůj odpal přes zadního polaře až k oplocení. Na kopci velmi dobře zvládla utkání dvojice mladíků z U13 David Sitar a Martin Fajmon.

Ježci Jihlava – Olympia Blansko 5:6

Celý program na hlavním hřišti uzavřel zápas domácího týmu proti Ježkům z Jihlavy. Olympia se hned v úvodu dostala do vedení díky odpalům Lakoty a Czetmayera. Ježci dokázali po úvodní volné metě v první směně srovnat. Poté zůstávalo skóre neměnné, přestože se blanenským hráčům dařilo obsazovat a plnit mety, nedokázali však v rozhodujících chvílích přidat finální odpal. Na nadhozu dominoval za Blansko Lukáš Kincl, a tak po čtyřech směnách bylo skóre pouze 2:1 pro Olympii. Teprve v páté směně se podařilo po odpalech Kincla a Tomáše Sitara Blansku výrazněji odskočit na 6:1. Komplikace však nastaly v dohrávce páté směny. Blanenským nadhazovačům se přestalo dařit a 4 volné mety utkání řádně zdramatizovaly. Ježkům se podařilo snížit na 5:6 a navíc po chybě obsadit i druhou metu, střídající David Hráček na nadhozu však drama nepřipustil a udržel pro Olympii výhru.

Domácí mladíci tak vyhráli všechny 4 zápasy a tím obsadili první místo ve skupině MČR B U15.   

Ivo Kučera, trenér   

Foto: Petra Voet

 

Starší články