1. Olympia Blansko >
  2. Olympané se kvalifikovali na největší mezinárodní turnaj SuperCup

Olympané se kvalifikovali na největší mezinárodní turnaj SuperCup

Radka Sitarová, 18.05. 2023 Aktuality

O víkendu 13. - 14. května se na blanenském stadionu konal kvalifikační turnaj Stříbrný Superpohár skupiny Jih, kterého se účastnilo sedm týmů z regionu Jižní Moravy. Součástí turnaje je Masters, kdy se hráči porovnávají v dovednostních soutěžích - hod, běh, pálka a souhra.
 
 
Pět nejlepších si vybojovalo kvalifikaci na SuperCup, největší mezinárodní turnaj dětí do 10 let, který se koná ve dnech 2. - 4. 6. v Hluboké n. Vltavou. Mezi šťastnými postupujícími jsou i borci z Olympie! Gratulujeme!
 
 
Náš tým: Šimon Suchý, Šimon Jelínek, Adéla Sedláčková, Vojtěch Kašpar, Michal Svítil, Maxim Hutník, Mikuláš Cup, Sebastian Zvěřina, Tibor Sedlák, Viktor Libra
 
 
Za dětmi zavítal také jeden z maskotů nadcházejícího baseballového ME, jehož část se odehraje také na blanenském Strawberry Field, ve dnech 28. - 30. září 2023.
 
 
Turnaj očima trenéra Davida Suchého:

"Jako první musíme napsat, že tým U10 Olympie Blansko zaslouženě vybojoval postup! Cesta k postupu vedla přes velmi úspěšnou sobotu, kdy jsme dokázali porazit jak Ježky Jihlavu, Techniku Brno, tak i Třebič Nuclears a v Masters jsme dokázali držet krok s našimi soupeři.
Kvůli obavám z deště se start nedělního programu posunul na dřívější hodinu. Navzdory našemu vědomí, že máme pomalejší starty, děti hned v prvním zápase ukázaly, že i v této oblasti se lepšíme, a bojovným výkonem si jdeme pro cenné vítězství nad Draky Brno. Další zápas nás čekal s Hrochy Brno, kdy nám bohužel došel "střelecký prach" a naši nejsilnější stránku, pálku, jsme nedokázali ukázat. Tento zápas, jako jediný v turnaji, prohráváme. Poslední utkání bylo již poznamenáno únavou, ale po ospalém začátku i tak vyhráváme a celý turnaj končíme s 5 výhrami a 1 prohrou.
 
Díky tomu, že my a týmy Hroši Brno a Draci Brno jsme měli shodně po 1 porážce, rozhodovalo o konečném pořadí kolečko, kdy se přepočtem ze skóre dostáváme na 3. místo a rovněž po součtu s  body z Masters obsazujeme celkovou 3. příčku v turnaji, čímž si bezpečně zajišťujeme postup na SuperCup.
Obrovská gratulace všem hráčům a hráčkám, velké díky realizačnímu týmu a samozřejmě i divákům. :-)
Držte palce, ať se nám v Hluboké daří! Jsem přesvědčen, že pro děti to bude hlavně obrovský zážitek a zkušenost.
 
Díky
Trenér Dave"
 
 
 
 
Za zmínku rovněž stojí úspěšná prezentace týmu Olympie v soutěžích Masters. 
Z 21 týmů, které se v rámci celé České republiky zúčastnily kvalifikačních Stříbrných Superpohárů, obsadila Olympia Blansko v Masters celkově skvělé 7. místo! 
V první desítce z 63 hráčů se umístili dva naši borci v hodu do dálky a jeden borec v homerunovém běhu. 
 
Výkony našich dětí jsou skvělým příslíbem nejen na červnový SuperCup, ale také do budoucna. Tak jim držme pěsti! 
 
Video z turnaje od Milan Vondra zde: Stříbrný Superpohár Blansko 2023
 
Foto: Petra Voet a Milan Vondra
 
Starší články