>

Mladí baseballisté se kvalifikovali na ČBP U13

Radka Sitarová, 18.05. 2022 Aktuality

 
O uplynulém víkendu 14. - 15.5. se konaly kvalifikační turnaje na ČBP v kategorii U13. Oblast Čechy se odehrála na Tempu, týmy z Moravy zajížděly do Frýdku - Místku. Pro každou oblast byla vyhrazena dvě postupová místa, tj. čtyři týmy z kvalifikace doplňují přímo nasazenou osmičku baseballových celků na ČBP U13, který ve dnech 17. - 19.6. hostí brněnští Hroši.
 
Horní řada zleva: Jaroslav Krejčíř, Martin Fajmon, Lukáš Hanák, David Sitar, Filip Altrichter, Jan Novotný, Vojta Klein, Marek Novotný
Dolní řada zleva: Radek Doležel, Matyáš Klodner, Dominik Štěpánek, Tadeáš Klimeš, Šimon Bruckner, Petr Pavliš
 
Olympia Blansko soupeřila o postup s Ježky Jihlava, Klasikem Frýdek - Místek, Hitem Opava, Technikou Brno, MSK Snails Orlová.
Prvním sobotním soupeřem byl Olympii tým z Opavy. Blanenští kluci nezaváhali a Opavu přehrávají vysoko 15:5 po třech směnách. Kluci si za tři směny připsali 10 hitů a ve hře dostali prostor všichni hráči blanenské sestavy.
 
 
Dalším sobotním soupeřem byl domácí Klasik Frýdek - Místek. Na kopci startoval za Olympii Matyáš Klodner, kterému se výborně dařilo a s pomocí skvělé práce blanenské obrany neumožnil bod. Pálkařsky vyrovnaný zápas, na hity 3:3, tak skončil vítězně pro Olympii 4:0 po sedmi směnách.
 
 
V neděli začala Olympia ráno s Technikou. Na kopci startoval Petr Pavliš, který předvedl pěkný výkon. Technika otevírá první směnu dvěma body, na které hned Olympia v dohrávce první reaguje stejnou silou. Ve druhé směně se Technika bodově neprosadila, ale Olympia přidává další dva doběhy a dostává se do vedení 4:2. Ve čtvrté směně Blansko stahuje ještě jeden doběh a průběžné vedení je tak 5:2 pro Olympii. Ke zdramatizování situace dochází na začátku páté směny, kdy Technika stahuje doběh a obsazuje všechny mety. Na kopci střídá v těžké situaci Pavliše David Sitar, který s podporou polařů bezpečně zavře směnu bez dalšího umožněného bodu. Sitar odhází další dvě směny bez bodu a bez hitu soupeře, Olympia přidává v šesté ještě bod. Po sedmé bez přídělu bodů tak končí důležité utkání 6:3 ve prospěch Olympie.
 
 
Blansko má tak tři výhry a bez prohry už pomýšlí na postup. Situaci však zdramatizovala následující těsná prohra Ježků s Klasikem. Olympia musí vyhrát i poslední utkání s Jihlavou, aby měla jistotu postupu. Pokud by s Ježky prohrála, nastává kolečko Olympia - Klasik - Ježci a rozhodují body a odehrané směny.
Na kopci s Ježky startuje Martin Fajmon. První směna bez bodu na obou stranách. Druhou směnu však Ježci otevírají zostra a nasypou Blansku nálož šesti bodů, na které nejsou blanenští schopni reagovat a až do čtvrté je skóre 0:6. V páté směně Blansko dobíhá pro dva body a začíná se kalkulovat o kolik může Olympia prohrát, aby měla šanci na postup. Na kopci střídá Fajmona Novotný a do sedmé směny nastupuje na kopec Lukáš Hanák. Ježci v sedmé přidávají ještě tři body. Po odpalu Matyáše Klodnera do zadního pole Olympia stahuje v dohrávce ještě bod a koriguje skóre na konečných 3:9. Kluci se snaží dopočítat, ale z hřiště to nevypadá nadějně a mladé Olympany přepadá smutek, přestože bojovali do poslední chvíle. Naštěstí oficiální propočty potvrzují naději, v kolečku Olympia získává druhou příčku na turnaji a postupuje na ČBP. Radost kluků nevídaná...
 
Starší články